BATMAN: MŮJ TEMNÝ PRINC

28.08.2020

Batmana jsme tady již měli několikrát, ale pořád to pro nás není dost, protože nás co? No protože nás baví! Tentokráte se podíváme na netopýřího muže v podání Mariniho, který si to sám napsal i nakreslil, šikovný to Ital. Barbarsky si ohřívám mraženou pizzu v mikrovlnce a jdu na to.

Příběh se točí primárně kolem dvou starých známých párů, a to Jokera s Harleen a Batmana s Catwoman. Náš bledý nepřítel jako zodpovědný partner nezapomněl na narozeniny své drahé cvokařky a uspořádal ji oslavu. V merku měl skvělý dárek v podobě náhrdelníku. Po úspěšné krádeži v klenotnictví, která si vyžádala několik civilních obětí, mu zkříží cestu Batman a způsobí mu ztrátu drahocenného dárku pro svou milou. Říká se, že nejvíce potěší dárek, který člověk sám vyrobí. Joker se tímto inspiroval a vyrobil originální dárek pro Harley, který ji však tak akorát nasral, byť se říká darovanému koni na zuby nehleď, a že ten dárek má se zuby co dočinění.

Rozčarovaný psychouš v nervech dosti svérázným způsobem rozpouští svůj gang až na trpasličího klauna se sebevražednými sklony a v rámci pokusu o materiální uspokojení své předražené polovičky unese domnělou dceru Bruce Wayna, který mu má zajistit vysněný a velmi hodnotný šperk pro Harley, rozmazlená to ale děvenka.

Běžně černě oděný nyní do ruda vytočený Batman hledá Jokera a svou možnou dceru Alinu, jejíž matka Bruce vydírala jakožto otce, který zanedbával její péči a neplatil alimenty. Poháněn vztekem nezastavuje a pátrá o sto šest, kde může.

Unesené Alině se nezamlouvá sushi a pokusí se neúspěšně utéct oné zmenšenině klauna. Sushi podávala i Harley svému koblížkovi, jejímž servírováním bych narozdíl od Jokera rozhodně nepohrdl. Selina alias Catwoman to celé tak trochu komplikuje, ostatně jako má ve zvyku. Dáreček se však nakonec alespoň na chvíli k Harley dostane.

Konec dobrý všechno dobré, malá Alina se nakonec zachrání částečně sama a to i díky kuráži, kterou nepochybně má po svém pravém otci.

Komiksová jednorázovka je moderně pojatá a obsahuje komediální prvky s kapkou ironie. Komisař Gordon kouřící elektronickou cigaretu a transvestitní Joker jsou prostě k nezaplacení. Kresba je velmi povedená, jakožto i celkové zpracování.

Povahy některých postav se zlehka odlišují oproti zpracování jiných autorů (vzteklý Batman, tupá princeznička Harley Quinn, apod.). Není to však na škodu, je přinejmenším zajímavé pohlédnout na charaktery trochu jinak, očima dalšího autora. Škoda, že u nás od Mariniho jako scénáristy prozatím již nic jiného nevyšlo, ale třeba se něčeho v budoucnu dočkáme. Jako kreslíř má na kontě sérii Gipsy, která u nás vyšla již před mnoha lety.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku