BATMAN: TŘI JOKEŘI

23.08.2021

Edice Black Label se těší poměrně velké oblíbenosti, tedy alespoň u mě to rozhodně platí. Mimo Harleen a Wonder Woman se jedná již o třetího Batmana. Tentokrát se bude potýkat hned se třemi Jokery, na což speciálně já jsem velmi zvědavý, protože tento záporák je jedním z mých nejoblíbenějších.

Rozměry výtisku odpovídají v této sérii, oproti zbylým třem menším, knize s názvem Bílý rytíř. O scénář se postaral "dísíčkem" ověřený Geoff Johns a o kresbu Jason Fabok, který má také přímo s Batmanem již dřívější zkušenosti. Z přebalu se po rozložení stane pěkný plakát, což není moc vídané. Možná škoda, že není přiložen zvlášť, jelikož po jeho zarámování vám zůstane komiks bez přebalu. Na druhou stranu má však kniha pevné desky, tudíž se bez nějaké další vnější ochrany obejde.

Bruce Wayne přemítá o původu svých jizev, mezitím co mu poslední ránu od deštníku zašívá jeho věrný komorník. V mezičase Joker řádil v jednu chvíli na třech různých místech, což zprvu nikomu neleze do hlavy. Jelikož Batman nemá takovou schopnost být na třech místech najednou, spojí síly s Batgirl a Jasonem Toddem alias Red Hoodem. Jokeři řádí jak černá ruka (může se vůbec to ještě říkat, nebo to je už rasismus?) a ukradli nesmírné množství toxické chemikálie, díky které se mimojiné dočkáme i ryb s úsměvem od žábry k žábře.

Red Hood hnaný touhou po pomstě jde přes mrtvoly a komplikuje tak situaci. Jak čas plyne, objevují se další a další Jokeři, kteří však nestojí za nic. Celým důvodem je najít a vytvořit toto nejlepšího Jokera. Jeho posedlost Batmanem mu vnukne myšlenku do celého procesu zapojit i vraha starých Waynových. Všechny zúčastněné spojovalo jedno, a to vnitřní bolest a utrpení, což už chvílemi působilo až otravně.

Čtení svižně ubíhalo, několik stran příběhu bylo vyprávěno pouze kresbou, která se může někomu jevit tuctově, ale mi se líbila. Nechyběly ani tratoliště krve a kupy mrtvol, čemuž se nelze divit, když se jedná o počin z Black Labelu. Vše na sebe krásně navazuje a je to uzavřeno v rámci jedné knihy, což cením. Určitě se jedná o skvělý komiks, který si zaslouží své místo v knihovně. Sice jsem očekával trochu propracovanější zvrat, ale Jokerova teatrálnost to nakonec vcelku dohnala. A ten všudypřítomný šílený smích mi bude v hlavě ještě asi nějakou dobu znít. Ha ha ha ha ha!

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku