BLUDIŠTĚ

01.07.2020

Pokud jste podivín mající plnou hlavu obrovských kroutících se oudů a zálibu v jejich kreslení, nezoufejte, i na vás někde čeká ta pravá. To sice asi nebyla hlavní myšlenka tohoto komiksu, ale i takový závěr si lze vzít z nejnovějšího počinu nakladatelství Trystero.

Zprvu se zdál Brian nesmělý. Pokojně zírajíce na svůj odraz v toustovači převáděl své fantaskní myšlenky s chapadlovitými mimozemšťany do kreseb na papír. Od bizarního kreslení byl vyrušen, možná až vyplašen, zrzkou jménem Laurie, ve které následně našel určité zalíbení. S mnoha dalšími se nacházeli na jisté párty, kde hlavním tahákem mimo alkohol bylo promítání béčkových krátkometrážních hororů.

Zlatým hřebem večera byl film natočen v dětství kamarádem Jimmym ve spolupráci s Brianem, během kterého se Brian již nezdál být až tak plachým. Jakoby morbidnosti z jejich filmu způsobené opět jakýmsi mimozemským falem v něm vzbuzovaly jisté uspokojení a sebevědomí, což imponovalo a zároveň děsilo již zmiňovanou rudovlasou ženštinu. Po skončení minikina je z něj však opět zamlklý chlapec bloudící ve svých pohnutých myšlenkách, ve kterých se již objevuje kromě všudepřítomných chapadel i Laurie, která je, jak zjišťujeme, zrzavá naprosto všude.

Jedná se o relativně krátký počátek trilogie autora Charlese Burnse, která nás sice povedeně uvede do děje, ale moc nám toho neřekne. Burns se postaral jak o scénář, tak o svým způsobem jednoduchou, ale dobře koukatelnou kresbu. Autor si pohrává s hlavní postavou disponující až psychopatickým smýšlením, která uhrane v dobrém i špatném smyslu mírně vyplašenou, ale zaujatou ženu. Je to zřejmě to jisté tajemno, které z Briana vyzařuje a ji fascinuje. Doufejme, že u nás co nejdříve vyjdou i pokračování, abychom zjistili, kam děj plyne. Určitě je ale škoda, že to nevyšlo jako komplet.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku