CAPTAIN AMERICA - STEVE ROGERS 2: MARIA HILLOVÁ PŘED SOUDEM

13.09.2021

Amerikou zmítá chaos. Koronavirová pandemie, kosmická kostka, Afghánistán, dvacet let od pádu dvojčat, vzestup Hydry, to je jen krátký výčet z mnoha událostí související s touto velmocí. Ale my tady nejsme od toho plantat realitu a komiks dohromady.

Druhé pokračování série nesoucí název po Americkém symbolu Stevu Rogersovi se zaměří na Mariu Hillovou, která na základě pár předchozích, ne úplně šťastných rozhodnutí, stane před soudem, nebo alespoň tomu tak nasvědčuje podtitul knihy. Ztělesněná kosmická kostka Kobik vnukla v předchozím díle Stevovi minulost plnou Hydry, a tak s ní začal sympatizovat. Organizaci aktuálně vede a dobýt Evropu se snaží Red Skull mimo jiné pyšnící se mozkem Charlese Xaviera, na jeho místo si však dělá zálusk právě Kapitán a pomoci mu k tomu nemá nikdo jiný, než v prvním díle lehce opomíjený Baron Zemo.

Objeví se pár nových postav, ze kterých vyberu například Quasar, která je nyní již žena a střihne si v knize poměrně zajímavou roli. Dojde i na slibovaný soud s ředitelkou Hillovou, která si mnohé hlasující podmanila poněkud kontroverzním plánem na obalení planety jakýmsi silovým polem, samozřejmě z důvodu bezpečnosti, aby nikdo nemohl dovnitř ani ven. Tomio by z ní měl radost. V porotě však nesedí jen voliči SPD, a tak to pro ni nedopadne zrovna dle představ. Rovněž mě zaujal postoj Kapitána Ameriky, který začíná mít dosti nevybíravé způsoby, aneb přece jen jak dokáže výchova změnit náturu člověka. Kapitán postupně směřuje ke svému cíli, byť některé události zaskočí i jeho. Pokud se však chcete dozvědět něco víc, musíte sáhnout i po třetí knize série.

Po lehce matoucím prvním díle je druhý díl malým světlem na konci tunelu. Opět jsou sice přítomny skoky v čase a několika ději, ale pomaličku to dostává nějaký tvar. Mě zaujala především historická linka, ve které je Steven Rogers ve škole pro vojáky Hydry a pozná se tam se svým budoucím kamarádem Helmutem. Děj v současnosti je stále lehce zmatený a nesourodý, ale pomalu to míří ke svému vyústění. Komiks se snaží působit moderně, což se mu daří, kresba je solidní, ale dějově zatím stále moc nepřesvědčuje, byť mírný náznak progresu oproti jedničce tam je. No jsem zvědavý na třetí díl a především na komiks Tajné impérium, ke kterému to vše směřuje.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku