CAPTAIN AMERICA - STEVE ROGERS 3: BUDOVÁNÍ IMPÉRIA

04.10.2021

Říká se do třetice všeho dobrého, v případě dalšího Kapitána Ameriky s menší nadsázkou doufám v trochu něco lepšího, než byly první dva díly, které sice nebyly vyloženě špatné, ale mé očekávání bylo lehce větší.

Minulý měsíc vyšel první díl Tajného impéria, kterému právě předchází třídílná série zaměřená na Steva Rogerse. Třetí díl nese příznačně název Budování impéria. Předchozí dva asi není třeba zbytečně představovat, jelikož jsme na ně měli recenze poměrně nedávno.

Kniha začíná sešitem se série Občanská válka II.. Tony Stark je těžce zraněn, Steve Rogers se dostává do samotného čela organizace S.H.I.E.L.D. jakožto tajný agent Hydry prahnoucí po vedení i této teroristické organizace a všichni mu po srdceryvném a nekončícím proslovu zobou z ruky. Samotných pět dalších sešitů ze série Steve Rogers již samozřejmě přímo navazuje na hlavní děj. Opět tady máme skoky mezi aktuálním děním a pozměněnou Kapitánovou historií. Maria Hillová se za každou cenu chce vrátit do velícího křesla a naskytne se ji jedinečná příležitost se dostat ke kompromitujícím materiálům očerňující Steva Rogerse. Na spadnutí je tedy její dohoda s komediálním duem ve složení Taskmaster a Black Ant, kteří mě dokázali několikrát pobavit. Po pár vtipech o péčku Kim Kardashian a jablečných hodinkách se však situace nečekaně zkomplikuje díky Madame Hydry.

Všichni hajzlíci touží po moci, o některých se ví jací jsou, někteří se skvěle přetvařují, připomíná mi to volby u nás. Kapitánům kamarád Baron Zemo mezi tím připravuje překvapení v podobě úspěšného rekrutování všelijakých superzločinců. Red Skull dostane poměrně jednoduše na prdel a vše směřuje k jedinému, vedoucí pozici Steva v Hydře. Nasliboval hory doly, tak uvidíme, jak se mu bude v nové funkci dařit.

Nevím, čím to je, ale tenhle díl mě bavil o třídu více, než předchozí dva. Byl ucelenější, zábavnější a skvěle čtivý. Škoda, že nás autoři nechali čekat až do třetího dílu. Nicméně přesvědčilo mě to k pořízení i navazujícího komiksu s názvem Tajné impérium, na který jsem víc než zvědavý.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku