DEADPOOL, MILÁČEK PUBLIKA 2: DEADPOOL VS. SABRETOOTH

11.11.2020

Antihrdinové mě v komiksech vždy brali více než nudní prosazovači pravdy a lásky. Zřejmě to je kvůli nevybíravému stylu jejich chování a rebelským manýrům, kterými se já sám nevyznačuji. Jedním z takových je i hnijící jitrnice v červeném střívku říkající si Deadpool. V nejnovější u nás vyšlé knize si to rozdá se svou manželkou a následně si to trochu jinak rozdá i se Sabretoothem.

Po jedničce, jak už to tak bývá, se jedná již o druhý díl série "Miláček publika", který u nás vyšel. Zajímavostí je, že v originále to vyšlo jako trojka, ale u nás se rozhodli původní dvojku přeskočit. Věřím, že nakladatelství k tomu mělo pádný důvod a o nic zajímavého tím nepřijdeme.

Jak již víme z minulých komiksů, tak Wade Wilson zabil vlastní rodiče, bohužel nemá ani trochu páru, že to udělal on sám a zapřísahal se, že se jejich vrahovi pomstí. Je to jako objímat se s nejlepší osobou na světě a praštit se při tom do zrcadla. Po zklamání ze spoileru z Harryho Pottera si Deadpool vezme do hlavy, že mu rodiče zabil Sabretooth, který má taktéž regenerační schopnosti. No, to může být zajímavý a klidně nikdy nekončící fight.

Samotná bitka mezi nimi je jednak pořádně krvavá a nevybíravá a druhak obsahuje skutečně vtipné momenty. Navíc se ze Sabretootha vyklube nakonec celkem sympaťák. Jsem rád, že se Deadpool vrátil částečně do zajetých kolejí a opět jedná vyloženě bezhlavě. Víc vám ale už nevyspoiluji, abych nedopadl jako chlapík, který Wadovi zkazil prožitek z Harryho Pottera.

V rámci své kategorie se jedná o vcelku podařený kousek. Samozřejmě to nelze srovnávat s top komiksy, ale i takovýhle komiksů je potřeba a já jsem za ně hrozně rád. U Deadpoola se vždy skvěle odreaguji a ani společný příběh se Sabretoothem není výjimkou. Obecně tahle postava dává autorům možnost se vyřádit a o tom to celé je. Vypnout mozek a jen se kochat nelítostnou řežbou, debilními hláškami a vtipnými popkulturními narážkami. Za mě je to jeden z povedenějších Deadpoolových komiksů.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku