DEADPOOL, MILÁČEK PUBLIKA 4: OBČANSKÁ VÁLKA II

11.03.2022

Dost už bylo invazí a válek, pojďme se alespoň na chvíli lehce odreagovat něčím nenáročným a zábavným, což nám Deadpool vždy zaručuje. Poslední vydaný díl série Miláček publika má název Občanská válka II. A sakra, to nám to teda moc nevyšlo.

Není třeba vysoké inteligence, aby vám došlo, že komiks nijak nesouvisí s aktuálním děním, byť by se teď Deadpoolovy služby docela hodily v Kremlu. U nás se jedná již o čtvrtý díl série, původně je to pátý díl, ale v našich končinách, jak je známo, byl jeden přeskočen. K vazbě, respektive k celkovému zpracování, nemá smysl nic psát, jelikož si to drží samozřejmě standard minulých vydání. Takže předchozí věta v této recenzi byla naprosto zbytečná, stejně jako i tato věta.

Wade Wilson stále vede soukromou organizaci nájemných žoldáků, ale ti ho již mají plnou sedinku. Blíží se však průser obřích rozměrů a je nutné jednat. Pomoci mu má i jeho manželka, známá královna monster, ale napřed si to musí Wade zasloužit umýváním nádobí a dalšími domácími pracemi. To, že se mu Shiklah peleší s jiným chlupáčem teď nebudeme probírat, na to dojde v ději později a týpek na to solidně dojede. Deadpool musí řešit interní nespokojenost svých zaměstnanců a co si budeme, vést firmu není jen tak. Prsty v tom má starý známy komplikátor Madcap, který jako nádor roste Adsitovi přímo z těla. Deadpoolovi se vše hroutí a sáhne si na samotné dno. Situace však může být jakkoliv kritická a stejně je to prošpikované vtipnými hláškami, které se ve většině případů fakt povedly.

Pro někoho je možná už předeadpoolováno, ale já ho vždy beru všemi deseti. Na zábavnosti stále neklesá a snůška bizarností, které jsou autoři ve spojitosti s touto postavou schopni vymyslet, nebere konce. Především neúnavný záchodový fight mezi ním a Black Pantherem mě náramně pobavil. Celkový děj není vůbec špatný, ale kde Deadpool boduje na plné čáře, jsou dílčí scény. Jsem už zvědavý, s jakou šíleností přijdou v dalším díle, protože tenhle typ komiksu je jednou za čas potřeba.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku