DEADPOOL, MILÁČEK PUBLIKA 6: DOKUD NÁS SMRT...

20.03.2023

Už to zavánělo absťákem, ale dočkal jsem se další dávky Deadpoola. Světlo světa spatřil u nás již šestý díl série s názvem Miláček publika a jak si možná všichni vzpomínáme, měl Wade jen samé trable. Sám jsem zvědavý, jak vyřeší problém se svou démonickou manželkou, která se vlastně moc neliší od jakékoliv jiné manželky.

Dokud nás smrt nerozdělí. Slib, který si dávají prakticky všichni novomanželé. Kolik z nich jej však dodrží, je už druhá věc. Ten trapný pocit, když si tvrdíte, že bez sebe nemůžete žít, ale po rozchodu nějaký záhadným způsobem neumřete. U Deadpoola však člověk i nečlověk může očekávat cokoliv a v případě jeho a Shiklah k nějaké te smrti klidně může dojít. Kniha si zpracováním udržuje zaběhlé standardy a hned z titulní strany na nás dýchne napjatá atmosféra Wilsnovic domácnosti. Na scénáři se mimo klasického Gerryho Duggana podíleli i Joshua Corin a Christopher Hastings, kteří jsou u nás poměrné málo známí. Podobně to je zde i s kresbou, o kterou se postaral Deadpoolem kovaný Scott Koblish a sekundovali mu méně známí Iban Coello a Salvador Espin. Dost bylo technikálií a jdeme na příběh.

Po hloubavém rozpomenutí, co bylo v minulých dílech, se zorientovávám a jdeme přímo do akce. Posledně se potýkal se svým úhlavním nepřítelem Madcapem, nyní však hlavním trnem v patě bude jeho milovaná Shiklah. Zlom nastane v momentě, kdy po zuby ozbrojení běžní Newyorčaní v metru rozstřílí na maděru jedno ze zatoulaných monster. Shiklah to učiní téměř nepříčetnou a chce zabrat i prostory na zemi a nejen pod ní. Pomoci ji k tomu má tajemné žezlo a rozhodnutí nechat Deadpoola rozkrájet na kousíčky, aby se jí do toho neplantal. Deadpool se však jen tak nedá a byť mu sice skoro nikdo nechce pomoct, pouští se i tak do pře se svou životní ženou. K ruce mu bude Domino se svým pofiderním týmem, Spider-man a poslední žijící z rodu Van Helsing. Dočkáme se i depresivního Drákuly ve slušivých trenclích a nestabilní mluvící gorily. O zábavu je rozhodně postaráno, byť ne pro všechny to skončil happyendem.

Již minule u pátého dílu jsem si říkal, že by to mohlo skončit, byť Deadpoola žeru. Crew sice už přeskočila dve knihy z této série, ale i tak začínám mít dojem, že se tahle nesmrtelná postava točí v kruhu a chtělo by to nějaké oživení a možná pohled jiného scenáristy. Tohle mé povzdechnutí však nemění nic na tom, že i šestý díl Miláčka publika je zábavný až na půdu a potěší nejednoho Deadpoolofila. Spousta akce, nečekaných a nepravděpodobných situací a mnoho blbých keců (myšleno v dobrém). Suma sumárum je to opět fajn odreagovačka, což jsem víceméně očekával a spravedlivě musím podotknout, že je o chlup lepší než předchozí díl.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku