DEADPOOL, MILÁČEK PUBLIKA 7: DEADPOOL VE VESMÍRU

06.10.2023

Červená se hnije záře.. stručný, ale jasný popis Deadpoola. Nesmrtelný a užvaněný žoldák hnilobně nepřestane snad nikdy zářit, nebo alespoň většina v to snad doufáme.

Říkáte si, že Deadpoolův vrásčitý zadek byl už všude? Omyl! V u nás sedmém díle série Miláček publika si Wade Wilson zaletí do vesmíru. V minulých dílech se mu na Zemi moc nedařilo. To je slabé slovo. Podělalo se mu vše, co se dalo podělat a scenaristicky to už trochu stagnovalo. Poslat ho do nekonečného vesmíru by mohl být ten potřebný šmrnc a nakopnutí, které potřebuje. Kniha tradičně vyšla v měkkých deskách a na titulní straně Wade pěkně paroduje fotky z dovolených, kde lidé drží Slunce, nebo šikmou věž.

Na Zemi už natropil bordelu dost, naštěstí ve vesmíru má takřka neomezené možnosti. Potřebuje hlavně získat nějakou pořádnou zbraň, aby konečně mohl zlikvidovat svou nemesis Madcapa. Pozemské zbraně jaksik nefungují, tak si na černo stopne vesmírný modul a začíná jízda. Nenapadne ho lepší místo, než galaktická válka, tam přece musí být zbraně, no ne? Tam ale je prd a najde tam jen depresivní stavy z třístránkového dohadování s mimozemšťanem o "Kdovíkde". Pomůže mu to však se potkat se starým známým Adsitem, který je z něj na prášky. Ale poradí mu najít ultimátní likvidátor, který je nicméně dočista ztracený. Míří tak do Kdovíkde, které při nejmenším můžete znát z filmů Strážci galaxie. A ejhle, kdo se nám objevil na scéně. My o strážcích a Rocket je tady, ale až za chvilku a taky jen na chvilku.

Deadpoolův skvělý plán má mouchy a jde po něm skoro celý vesmíry, na 3D tiskárně od Průšy si totiž vytisknul model likvidátoru a způsobil tím široko daleko paniku. Blbci si totiž myslí, že to je pravé. Asi stejně, jako Lagerfeld tričko z Turecka. Wade si dokonce ochočí svého vetřelce, a tak to vlastně pokračuje dál a dál, jeden velký masakr. Po hlavním příběhu nás čeká ještě bonus v podání tajného komiksu, který je dost ujetý i na Deadpoola, ať žijou alternativní obálky a čárové kódy!

Byla to jízda bez většího smyslu, ale to máme u Deadpoola přece rádi. Trocha rozletu do vesmíru mu prospěla. Komiks je plný ironie, humoru a bizarních situací, a jistý pokrok v celkovém ději zde je. Pobaví to skvěle a můžete si jej teoreticky přečíst i s absencí předchozích dílů, byť návaznost tam samozřejmě je. Spojení s novými postavami mu sedlo a přineslo onen potřebný šmrnc, který mu už dříve lehce začínal chybět. Doporučením na závěr je věnovat se nejen hlavním dialogům, ale i ději na pozadí, protože i ten někdy skrýval úsměvné momenty. Chválím i redakci, za předělání některých fórů do českých luhů a hájů, kdo by čekal, že Deadpool bude znát Bruntál? Třeba se někdy potká i s Kotletou. Ale my už aspoň víme, s kým se potká příště a bude to imperiální!

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku