IMMORTAL HULK 4: OHAVNOST

18.12.2023

Komu se nelení, tomu se zelení, a že to může být i ohavné. Vrací se nám totiž gama obřík, kterému by podlehla nejen princezna Fiona, ale i my.

Po několikaměsíční pauze tady máme čtvrtý díl série Immortal Hulk tentokrát s podtitulem Ohavnost. Z obálky coby Měsíc kouká Hulk na hřbitov, takže tuším, že to bude velmi pozitivní čtení. Autoři nám zůstávají stejní, takže lze očekávat solidní nášup temně zelené.

Hulk si prošel peklem, a to doslova. Neustále se ho chce někdo zbavit a jako bonus nám začaly mizet mrtvoly z hrobu. Kam tohle povede? Rick Jones viděl jako první proměnu Bruce na Hulka a byl to zároveň jeho nejlepší přítel. Rick je jedním z exhumovaných a Bruce řeší, co se děje. Narazí ale napřed na zhulkovatělé zvířátka, se kterými si Hulk lehce pohraje. Byla to však past a oni ho opět chtějí zlikvidovat. Pomoci jim k tomu mají zářiče, které Hulka eliminovaly, ale probudily alter ego jménem Joe Fixit, což je takový šedý Hulk, který dříve dělal vyhazovače ve Vegas a možná i na Stodolní. Nebyl by to ale jeden z nejinteligentnějších lidí, aby si neporadil.

Co však udělali pro to, aby dostali Hulka, je fakt ohavnost. Mrtvola Ricka Jonese byla vyztužena tkání z Emila Blonskeho, a tak se vrací na scénu Abomination, jak zní vlastně název podtitulu. To nám neslibuje nic menšího, než pořádnou bitvu obrů! A aby toho nebylo málo, přidá se i létavice Harpy, což je bývalá manželka od Bruce Bannera, kdyby někdo nevěděl. A půjde možná o budoucnost lidstva. Bude to pořádně kruté a alespoň pro mě dost nečekané, alespoň některé pasáže.

I čtvrtý díl měl pořádný spád. Drsnými scénámi a schizofrenními momenty se to jen hemží. Bruce svádí boj se sebou a vlastně i s celým světem a čtenáři ho může být chvílemi i líto, pak ale zezelená a vy se bavíte pořádnou akcí. Celá série zatím pěkně kombinuje akční temnou jízdu s pocity a hlubším přemýšlením. Takhle nějak by Marvel komiksové série měly vypadat a Hulkovi se to zatím daří.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku