LAZARUS 2: SELEKCE

10.11.2023

Kdo by nepamatoval Rodinná pouta? Já je třeba úspěšně vytěsnil z hlavy a nyní mě to čeká s podobně kvalitním kinematografickým skvostem jménem Eliška a Damián.

V sérii Lazarus jde však spíše o ty rodinné záležitosti a ne o nesmyslném cestování v čase kvůli smetaně. Pár rodin ovládá svět a mají své ochránce, lazary, kteří jsou něco jako supervojáci. Určitě si to pamatujete z prvního dílu. Ochránkyně Forever chrání rodinu Carlyleyů, která má docela solidní vnitřní rozepře. Autoři zůstali naštěstí stejní, a tak nelze očekávat nic jiného, než pořádnou jízdu. O jaký výběr v Selekci půjde, se snad hned dozvíme.

Forever měla tvrdé dětství. Musela se zavděčit svému "otci", který z ní trénoval svou osobní strážkyni. V dospělosti řeší rozepře mezi rodinami, někteří nevolníci se utrhli ze řetězu a dělají bordel. Forever nastoluje pořádek, kde se dá. Chodí jí však zprávy, že není součástí rodiny Carlyleyů. V čím zájmu to ale je? Carlyleovi provádějí tzv. pozdvihovací selekci, která láká obyčejné lidi k jejich ohodnocení a možnosti povýšení do služby vlasti, teda rodiny. Někteří to považují za jedinou možnost, jak zachránit budoucnost své chudé rodiny. Není v tom však nějaký háček?

Na selekci se stojí dlouhá fronta a některá chamraď se snaží jít proti rodině. Tady čuju vzpouru. Sledujeme osudy nováčků Michaela a Casey, kteří se taktéž chtějí dostat do služby pro rodinu. Angel mezitím chce spáchat atentát. Vyberou je nakonec? Dojde vůbec k selekci, nebo to dopadne bombasticky ala Angel? A co Forever, bude se pídit po svém skutečném původu? Série Lazarus je ve svém počátku, a tak není divu, že je opředena otázkami v příběhu. Některé jsou nám zodpovězeny už teď a na některé si holt budeme muset počkat.

Druhý díl pokračoval v kvalitě toho prvního. Neztratil nic z jeho pozitiv a příběh skvěle gradoval a rozvíjel se o nové postavy. Jsem zvědav, zda si tohle tempo udrží celá série, každopádně já se již nemůžu dočkat na pokračování. Jen člověk musí trochu vzpomínat a případně i listovat minulým dílem, aby si připomněl vše podstatné. Takže bych se nezlobil, kdyby jednotlivé díly vycházely s menším rozestupem. To je ale opravdu zatím jediné drobné mínus.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku