naše nejoblíbenější komiksové filmy

05.03.2020

V poslední době se objevila hromada filmů a seriálů, které jako svůj námět využívají komiksovou předlohu. Velkolepé "marvelovky", kterým se daří plnit kinosály po celém světě, i seriály všech možných streamovacích služeb. Samozřejmě, že kvalita snímků je různá, a při tom množství se není čemu divit. My jsme se s vámi rozhodli podělit o šest komiksových filmů, které se nám dvěma líbí nejvíce (každý svůj TOP 3). Tenhle velice subjektivní žebříček jsme neomezovali stářím jednotlivých snímků.

Filip:

Joker

Novější snímek, za který získal zaslouženě famózní Joaquin Phoenix Oscara a Zlatý Globus za hlavní roli. Původně jsem zde nechtěl žádné superhrdinské filmy z produkce DC a Marvel dávat, ale Joker se jim vymyká. Nejedná se o klasický komiksový film, ale spíše připomíná propracovaný thriller, ve kterém sledujeme zlomenou osobnost, která propadá doslova šílenství a formuje se ve fanatického magora, jak ho známe z komiksů.

Kingsman: Tajná služba

U nás v komiksové podobě prozatím nevyšel a je to škoda! V kinech nás brzy bude čekat již třetí kingsmanovský film. Dlouho jsem zvažoval, zda vybrat první díl nebo druhý, a nakonec jsem se rozhodl pro jedničku, a to především kvůli závěrečnému ohňostroji. Tajná organizace agentů bojujících proti babě s meči namísto nohou a Samuelovi L. Jacksonovi v kšiltovce. Filmové adaptace komiksů Marka Millara v podání režiséra Matthew Vaughna fungují skvěle. Humor spojený s brutalitou a hvězdné obsazení k tomu, co víc si přát.

Strážci - Watchman

Ano, zase DC, ale opět se nejedná o klasický superhrdinský počin. Tento kultovní kousek Alana Moora si aktuálně dopřává seriálové zpracování, ale já zůstávám věrný původnímu filmu, který je z doby, kdy ještě Zack Snyder uměl režírovat. Nutno podotknout, že se mu to povedlo bravurně, a do téměř tříhodinového filmu se mu podařilo nacpat to nejdůležitější. Tahle podivná vysloužilá partička nadaných lidí se snaží vyřešit vraždu svého bývalého kolegy Komedianta, jelikož někdo jde po krku i ostatním maskovaným. Do toho všeho hrozí světu jaderná válka, aneb je to jako cucat tužkové baterky. Že to nedává smysl? Ale trochu dává, pusťte si to.


Petr:

Temný rytíř povstal

Asi byste tady čekali předchůdce Temný rytíř, který je všeobecně považován za vrchol Nolanovy batmanovské trilogie, ale velké finále je mému srdci bližší. Bane v podání Toma Hardyho je podle mě perfektně vykreslený záporák, a to včetně působivého tragického zrodu. Jasně, těch postav je tu možná zbytečně moc, a tak některé nedostávají potřebný prostor, ale celkově do sebe vše zapadá a poslední půlhodina filmu je tak epická, že mi v kině málem praskla aorta. Třešničkou na dortu je pak Soundtrack, který perfektně doplňuje všechny ty úžasné IMAX záběry.

Sin City - město hříchu

Robert Rodriguez v roce 2005 nastavil laťku toho, jak pečlivě je možné stránky komiksu převést na filmové plátno. Kdykoliv během filmu pauznete obraz, vznikne vám kompozice, kterou můžete v klidu porovnat s původním komiksovým panelem. Atmosféra z celého filmu doslova stříká, stejně jako krev a nějaká žlutá sračka... Rodriguez má mezi hollywoodskou smetánkou velkou oblibu, a tak jsou jednotlivé příběhy doslova napěchované hereckými hvězdami. Druhé pokračování si sice udrželo perfektní stylizaci, ale celkově už na mě tak silně nezapůsobilo. I tak vám můžu doporučit skouknout oba filmy po sobě.

Kick-Ass

První Nářez byl snímek, který dostal Matthewa Vaughna mezi mé nejoblíbenější režiséry. Není to sice jeho prvotina, ale podle mě je to dodnes jeho nejlepší film. Příběh teenagerského fandy komiksů, který se inspiruje mezi superhrdiny a pokusí se vzít zákon do svých rukou. Perfektně natočené akční scény, popkulturní odkazy a soundtrack prošpikovaný chytlavými songy. Uvažuju, jak tenhle film ohodnotit jedním slovem. Jaký je opak ke slovu suchý? Mokrý? Takže Kick-Ass je supermokrý!


Tohle byly naše nejoblíbenější komiksové filmy, pokud se chcete podělit o ty vaše, můžete tak učinit v komentářích na našem facebooku, nebo mlčet navěky.


Sledovat nás můžete na našem facebooku