NESNÁŠÍM POHÁDKOV 2: KULMA DRÁT

23.10.2020

Říkáte si, že pohádky miluje každé malé dítě a že setkání s pohádkovými hrdiny je jejich snem? Omyl! Gerda měla dokonce tu čest se stát koronovanou královnou celé pohádkové země, a jak ji to neskutečně sere!

V prvním svazku stihla natropit už spoustu zvěrstev a nejedna pohádková postava se z ní stavěla na hlavu. Jak si dospělá žena, uvězněna v těle malé holčičky, povede na trůnu (nemyslím tím záchod), se dozvíme v druhé knize.

Její krutovláda může začít! No krutovláda, byť nerada, tak se ze začátku snažila dělat veškeré královské povinnosti tak, jak se sluší a patří. Bohužel to dělala svým svérázným a neopatrným způsobem, takže vždy někdo přišel k úhoně, třeba o hlavu. Tak to pokračovalo ve všech koutech Pohádkova a obyvatelům s ní již docházela trpělivost. Netrvalo dlouho a Getruda byla svržena, ne, že by ji to nějak zvlášť vadilo. A tak se se svým nedobrovolně věrným pomocníkem, mouchou Láďou, vydala opět hledat cestu domů, do reálného světa, jak kdyby aktuálně bylo o co stát, no nic.

Jako na zavolanou se kadibudkou přenese do Pohádkova čůrající chlapeček Duncan v obleku draka. Chudák malý, kdyby jen tušil, jak to s ním dopadne. Gerda promarní možnost v bojové věži, když dostane na zadel od steroidy nasáklé princezny. Následuje boj v klobouku a postapokalyptická vize Pohádkova. Gerda má šanci vybrat si správně, ale nebyla by to ona, kdyby to samozřejmě opět ve finále velkolepě nezdupala.

Absurdity, brutality, morbidní humor, hláškující moucha, a tak vůbec všechno to, co fungovalo v předchozím svazku je i zde. Opět je to barevné, jako kdyby jednorožec zvracel duhu, ale to k tomu už prostě patří. Byť to není již tak přelomové, pořád mě to náramně baví a těším se na pokračování. Takže pokud vás bavila jednička, neváhejte jít i do druhého dílu.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku