PROTI PŘÍRODĚ 1: PROBUZENÍ

16.07.2021

Co se týče komiksových sérií, na českém trhu si už musí vybrat opravdu každý, máme tady mangu, horor, fantasy, superhrdiny, zvířata, erotiku, zvířecí erotiku. Počkat!?

Na tenhle vesele vypadající komiks jsem se opravdu těšil. Pánové z Crew slibovali nenáročnou zábavu a vlastně je tohle označení naprosto výstižné. Už samotná ilustrace na obálce napovídá, že se můžeme těšit na spoustu poodhalených a lehce zpocených křivek. Kniha je pak standardních rozměrů v měkkých deskách a pokud jste opravdoví fajnšmekři, můžete si pořídit i limitovanou obálku. Jak vidíte, já nejsem opravdový fajnšmekr. :)

Mladá Leslie se noc co noc budí vzrušená, protože ji pronásleduje sen o vášnivých chvilkách s vlkem. Leslie je mimochodem prasnice a mě samozřejmě hned napadlo, jak by to dopadlo, kdybyste do vepřína vpustili stádo vlků. S nějakými hromadnými orgiemi bych nepočítal. Zvířata jsou ale v tomto komiksu do značné míry personifikována, takže používají mobily, chodí do práce, koukají na televizi a hlavně sní o nespoutaném sexu. Takže úplně jako já před deseti lety.

Bohužel společnost nemá pochopení pro mísení jednotlivých zvířecích druhů a tak si naše milá Leslie musí své sny nechávat pro sebe. A samozřejmě taky pro nejlepší kámošku. Navíc je tady Real Love, aplikace, která vypadá jako obdoba našeho Tinderu, akorát je o dost sofistikovanější... My tak v prvním díle můžeme sledovat Lesliiny vzpomínky na dětství, poznáme její současné přátele a k tomu všemu nás čeká první Real Love rande s překvapivým koncem a samozřejmě spousta otázek, na které snad odpoví následující díly série.

Během čtení jsem se skoro celou dobu dobře bavil, styl vyprávění i samotné decentní zobrazení erotiky mi připomnělo sérii Ekho. Autorka se v rámci příběhu snaží upozorňovat na problémy homofobie, se kterými se potýká nejen hlavní hrdinka, její přátelé, ale celá společnost. Pak je tady jakási spirituální rovina, která mi v komiksu spíš překážela a úplně bych se bez ní obešel. Chápu, že se nacházíme v zemi nadržených zvířat v sexy outfitech, ale i tak bych raději dostával trochu pragmatičtější vysvětlení. Na konci docela dost přitvrdíme, ke slovu přijdou i strážci zákona zdejší lehce totalitní a utopické říše a odhalí se nám i tajemná postava pod kapucí. Je mi ale jasné, že zrovna tahle "mystická" stránka se bude v dalších dílech ještě více rozvíjet a byla by škoda, kdyby se díky tomu komiks přiblížil kategorii young adult, ke které už teď nemá daleko.

Zábavné a nenáročné čtivo pro všechny fanoušky oušek a ocásků. Jsem zvědavý, jakým směrem se děj posune v druhém pokračování a doufám v něco lehce dospělejšího.

Petr


Sledovat nás můžete na našem facebooku