PUNISHER MAX 2: BULLSEYE

23.11.2020

Po delší pauze jsem konečně vzal do ruky další komiks zdobený typickou lebkou. Frank Castle je zřejmě má nejoblíbenější postava z komiksové fabriky Marvel. Největší podíl na tom samozřejmě má Garth Ennis, ale i Aaron v prvním díle jeho série Punisher MAX dokázal, že to je přesně to jeho pravé ořechové.

Oproti Ennisově sérii Punisher MAX se ta Aaronova liší i v tom, že jako padouchy používá staré známé. V prvním díle to byl samotný šéf zločinu Fisk, přezdívaný Kingpin, jenž si do pokračování najal proti Frankovi Bullseye, který nikdy nemine.

I na Frankovi se podepisuje zub času, stárne a navíc je z posledního souboje pořádně dorobený. Psychopatický nájemný zabiják s vytetovaným terčem na čele se mezitím snaží co nejvíce vžít do Punishera, aby pro něj bylo snažší ho zabít. Neváhá při tom používat kdejakých zvrácených metod a žádný Frankův známý není v bezpečí.

Ale ani Punisher nezůstává pozadu a svým důrazným způsobem se snaží dostat informace o Fiskovi a Bullseyeovi ze zkorumpovaného poldy. Chvílemi o sobě začíná pochybovat, zda již nezachází až příliš daleko. To jeho aktuální protivník o sobě rozhodně nepochybuje a jeho psychoušské manýry neberou konce, i já jsem si chvílemi říkal, že to je už trochu moc. Je Frankem až fanaticky zaujatý, ale má dojem, že mu pořád uniká něco zásadního. Castle to už však v očích většiny taky přežene a stane se z něj štvaná zvěř, po které jde už i policie. Vše je samozřejmě završeno pořádnou bitvou mezi oběma hlavními aktéry.

Ani druhý díl rozhodně kvalitativně nezaostává. Aaron dále rozvíjí charakter hlavní postavy, která mu sedla jak prdel na hrnec. Dává si však záležet i na charakteru záporáka, kterému je věnována podstatná část celé knihy, což tohoto autora také trochu odlišuje od Ennise a jeho Punishera. Po prvním díle jsem očekával další nával brutalit, vulgarit, sexualit a dalších podobných vhodných slov končící na it, které mě teď nenapadají. A dočkal jsem se, autoři se nepárali naprosto s ničím a rozhodně to není pro slabší povahy. Těším se na čtení dalšího dílu.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku