BATMAN: EVROPA

16.10.2019

Bruce Wayne v Praze, Jaromír Soukup v seriálu, ano i tyto zvláštní kombinace se v poslední době dějí (naštěstí se v té Praze nepotkali). Oba výše jmenovaní potřebují lékařskou pomoc. Batman ji šel hledat do Evropy, zda ji vyhledá i p. Soukup, to netušíme, ale držíme palce a věříme, že by to byl ideální námět na další jeho pořad. Ale zpět k našemu temnému hrdinovi..

Když jsem zjistil, že se část knihy odehrává v Praze, napadlo mě, že by bylo symbolické si ji přečíst právě tam. Rezervoval jsem si jízdenku na vlak, sbalil žehlící prkno a vyrazil na nádraží. Při pohledu na temně působící kresbu na obálce, kde se Joker nápadně podobal neznámou látkou posilněnému individuu "odpočívajícím" na lavičce nádražní haly, jsem se rozhodl do knihy pustit a zkrátit si tak čekáni na vlak. Sedě v dostatečné vzdálenosti od místního Jokera a připraven použít jako případnou sebeobranu kvalitně vyhlížející pevné desky jsem procházel stránku po stránce.

Praha na mě vyskočila již v druhé kapitole ihned po Berlínu a já už teď věděl, že se tam dnes nedostanu, jelikož na tabuli svítilo zpoždění vlaku 80 minut a s vědomím, že knihu přečtu mnohem dříve, již nemělo cenu tam jezdit.

Při pohledu na krásně nakreslené panorama Prahy mě zalil pocit hrdosti, který bohužel s přibývajícími stránkami opadal. Batman jako vypravěč českých dějin, armáda dřevěných robotů na Václaváku a "festival" masopust přirovnávaný k Mardi Gras?! "Oukej", řekl jsem si a nevzrušen jsem pokračoval ve čtení.

Mezitím nádražní hrdina s nápisem "Security" nás zbavil místního nezbedy a svorně leč mírně nedobrovolně spolu odkráčeli z nádraží jako Batman a Joker, kteří si to šinuli po Karlově mostě.

Přibyla další dvě evropská města a mírně zmatečný děj a poskrovnu titěrného textu zachraňovala krásná kresba se zaměřením na pamětihodnosti jednotlivých metropolí, ve kterých se Bruce Wayne s nečekaným společníkem do nepohody potýká s již povětšinou známými protivníky a se svým slábnoucím tělem.

Dočítám zajímavý zlehka kanibalský konec odehrávajíc se v Římě, kupuji párek v rohlíku a opouštím nádraží, na kterém jsem strávil všehovšudy nějakých 45 minut.

Přiznejme si, že existují daleko lepší komiksy s netopýřím hrdinou, ale i přes občasnou nekonzistenci a nelogičnost ve scénáři, která je zřejmě způsobena spoluprací několika autorů, se jedná o zajímavou komiksovou jednohubku s uceleným příběhem a zajímavým námětem, která má alespoň pro mě obrovskou přidanou hodnotu a to díky zaměření na starý kontinent.

Těším se na další podobně situovaný komiks, který však již přečtu v klidu domova u pivka bez vymýšlení nesmyslných a neúspěšných výletů.

Žehlení zdar.

Váš fén Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku