RECEPT NA LÁSKU

18.08.2023

Recepty, kuchařky, s Italem v kuchyni, Bible grilování apod., jsou knihy, u kterých si většinou jen prohlížím obrázky, tak jako donedávna u komiksů. Teď už je i čtu a někdy vlastně taky tu kuchařku, když nevím jak udělat výbornou brokolici. Ale co taková kniha s názvem Recept na lásku. Tenhle recept už nepotřebuju, ale kdo ví, třeba tam najdu nějakou mňamku na neděli nebo návod jak samou láskou nezabít partnera.

Na úvod se seznámíme s bandou absolventů, která se nemůže dočkat společného soužití. Jednou z hlavních ingrediencí románu je Ben Cook. Jak příhodné příjmení. Ben poctivě studoval na dráhu spisovatele, redaktora a už viděl svůj podpis pod články. A s odhodláním začal chodit na pohovory, určitě si pamatujete na své první hledání práce. Já teda jo. Životopisy v kabelce, rozjetý LinkedIn i jobs a byla jsem stejná jako Ben. Narazili jsme na stejné problémy. Všichni nabírají a chtějí nadšence, ale jakmile zjistí, že nemáte zkušenosti, tak už jen uslyšíte oblíbenou větu "my se vám ozveme".

Nálada jde rychle dolů a vy už se vidíte v zástěře McDonald's, dokud tedy nenarazíte na super nabídku, šikovného asistenta šéfkuchaře a zázračné prasátko. Tak si Ben našel brigádu jako pomocný kuchař. Nebylo to nic, co by Ben neznal. Občas po večerech vaříval svým kamarádům. Kývnul tedy na nabídku, která ale nebyla jen tak. Ben se měl učit a vylepšovat nejoblíbenější pokrmy restaurace. Pokud uspěje před největším kritikem Watsonem a složí zkoušku, tak má práci. Ben celý nadšený, ačkoliv nevěděl, s kým má tu čest, práci vzal a šel slavit s kamarády. Oslava probíhala ve vší počestnosti, aby další den mohl jít na směnu. Všichni byli za Bena rádi, dokud mu nevolali rodiče a on ten telefonát nezvedl. Asi jsme si tím prošli všichni, ono zklamat rodiče docela bolí. Ben tedy telefonát nezvedl, za což si vysloužil zklamané pohledy kamarádů, ale o jeho skvělé práci jim řekne později. Teď slaví.

První den se připravovala jakási dýňová pochoutka a Ben se měl ukázat se svým výrobkem. Pamatujete, jak jsem psala, že ještě nevěděl, s kým má tu čest. No hlavním kritikem v restauraci bylo prasátko Watson. Pokud Watsonovi zachutnal pokrm, bylo vyhráno a mohlo se to servírovat. Ben se tedy nebál, nabídnul Watsonovi, ale toho vylekal šéfkuchař a problém byl na světě, tedy útěku. Vše ale dopadlo dobře. Vylepšování receptu se dařilo a Ben začal úplně žít vařením, což ale zamávalo vztahy s jeho přáteli. Kteří si mysleli, že se vykašlal nejen na svůj sen, ale i na ně. Naštěstí mu z vaření s Liamem zůstaly hruškové tartaletky, díky kterým vztahy s přáteli urovnal. A tak jako láska přichází žaludkem i vztah mezi Liamem a Benem rostl každou ingrediencí a každým kuchyňským hmatem.

Dovolím si odskočit k Watsonovi, ať vám tady v návalu nevyzradím konec příběhu. Watson je neobyčejné prasátko, které bylo bohužel pokousáno ďábelským kritikem a objevila se u něho schopnost superochutnávačství. Díky své schopnosti zachraňoval svět před gastro zkázou a seznámil se s šéfkuchařem, se kterým si otevřel restauraci. Až tedy půjdete do restaurace a uslyšíte chrochtání, tak nevolejte hygienu a neutíkejte, pravděpodobně se nacházíte v nejlepší restauraci široko daleko, nebo si z Vás partner zase vystřelil.

Pokud se chcete dozvědět, jak je to s Watsonem doopravdy a jestli Ben uspěl na všech frontách, tak honem čtěte. Ve světě, kdy nám pomalu nutí deset další různých pohlaví a orientací, byl tento komiks naprosto jiný. Krásná kresba a hlavně milý příběh, kde láska prochází opravdu žaludkem. Romantika, vztahy s rodinou a přáteli jdou opravdu ruku v ruce. Líbí se mi, že čtenář dostal prostor pro své myšlenky a domněnky a konec si mohl zvolit sám. Co také hodnotím kladně, jsou bonusové kresby, recepty a seznámeni se s celou bandou.

Kristýna


Sledovat nás můžete na našem facebooku