SPIDER-MAN / DEADPOOL 1: PARŤÁCKÁ ROMANCE

06.05.2024

Červené neopreny a hláškování i v nejméně vhodný okamžik, to jsou asi jediné dvě věci, které tyto dva spojuje. O kom, že je řeč? No přece o snad nejznámějším hrdinovi ze světa Marvelu Spider-manovi a o hnijícím kanadském degenerátovi Deadpoolovi.

Zatímco první jmenovaný stále vede dvojí život jako Peter Parker, coby ředitel velkého korporátu a pavoučí hrdina ze sousedství, tak Wade Wilson si napravuje karmu. Snaží se sekat latinu, stal se členem Avengers a chce za každou cenu navázat kolegiální vztah se Spider-Manem, jakožto svým superhrdinským vzorem.

Spidey je však zásadně proti a bývalého nájemného zabijáka odbývá i dost netaktními způsoby. Pool se však nedá a hledá k němu nejrůznější cesty. Dostane zakázku na zabití Petera Parkera s přesvědčením, že chystá v rámci své firmy provádět nepravosti globálních rozměrů. Netuší však, že chce sejmout stejného člověka, se kterým se chce zároveň dát dohromady.

Po společném skolení Mysteria začíná Spider-Man pomalu věřit tomu, že se Deadpool mění k lepšímu a rozhodne se navázat spolupráci i s vidinou pomoci Deadpoolovi se napravit. Následuje úspěšná mise v Bolívii, seznámení dcerky Ellie se strýčkem Spideym a přátelství je na spadnutí. Wade získanou důvěru vidí jako příležitost dostat se k Parkerovi a oddělat ho.

Jak už to klasicky u komiksů s Deadpoolem bývá, moc věcí nedává smysl a objevují se postavy, které by v rámci děje nikdo nečekal. Jako třeba Thoryně, která donutí naší slavnou červenou dvojku vystřihnout taneček, na který bude Peter vzpomínat doslova do smrti.

Komiks je stylově nakreslený, plný akce a především jsou hlavními postavami mí dva marvelovští oblíbenci. Spojení příběhových linií těchto dvou individuí si o sebe vyloženě říká, na druhou stranu je tak pofidérní, že to buď musíte milovat nebo vám to poleze na nervy. V ději nenajdete žádnou hlubší myšlenku, jedná se o pohodové čtení, u kterého můžete úplně vypnout mozek tak, jak jsme u Deadpoola zvyklí. Mému finálnímu hodnocení pomohla i taneční kreace a Deadpoolovy trencle, které bych měl i já rád ve svém šatníku.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku