SUNSTONE 1 18+

12.08.2020

Pro někoho možná stále tabu, ale pro většinu již běžná praxe dnešní moderní společnosti. Řeč je o vztazích mezi stejnými pohlavími, což je i základním stavebním kamenem příběhu komiksu jménem Sunstone. Konkrétně nás bude zajímat první, respektive třetí písmeno zkratky duhového LGBT hnutí a věřte, že to není jediná zkratka, která se objeví v této recenzi.

Allyina záliba v dominanci se u ní začala projevovat už od útlého věku a s postupem času se prohlubovala. Ve slepé uličce se ocitla, když s přítelem došli ke zjištění, že jsou oba dominantní, což nakonec způsobilo krach jejich vztahu. S Alanem však zůstali přáteli a on se stal jejím hlavním zásobovačem fetišistického náčiní. Lisa, z jejíž strany je děj vyprávěn, měla přesně opačný problém, byla submisivní a její partner ji neposkytoval dostatečné dominance, až na občasné provětrání zadního dvorku. Hlavní protagonistky máme na světě a teď je jen svést dohromady. Moderní doba si vyžaduje moderní seznamování, v tomto případě pomocí online chatů, kde si tyto dvě slečny zpočátku nesměle začaly vyměňovat zprávy a tím začíná první díl jejich BDSM trilogie, voila - (čti voalá) druhá zkratka je tady.

Po dvouměsíčním vypisování se konečně sešly tváří v tvář. Počáteční nervozita na obou stranách byla brzy vystřídána vzrušením a vzájemným nadšením pro společnou věc - latex, obojky, pouta, roubíky, a podobně, však to všichni určitě dobře znáte. Do sexuálního dominantně submisivního kamarádství se však vložily i pocity obou žen, což ani jedna původně neplánovala a stačil k tomu pouhý jeden společný víkend.

Druhá kapitola již není primárně o BDSM (jupí, opět ta zkratka), jelikož submisivní polovička tohoto vztahu zrovna kramaří (ano, je to nevhodně použité slovo, ale určitě to v kontextu pochopíte), ale již se mezi děvčaty buduje hlubší citové pouto. Dominantní Allycat vypráví o svých fetiš začátcích s Alanem a nakonec si v souvislosti se strachem o Lisu i vylévá srdíčko.

Stjepan Šejić si to rád dělá celé sám a na rozdíl ode mě mu to s ženskými postavami jde velmi dobře, což nám dokázal již u Harleen a ani Sunstone není výjimkou. Opět perfektně vyobrazil charakter a propracovanost hlavních postav. V obou případech se postaral jak o scénář tak i o krásnou a pro něj typickou kresbu. Příběh nijak razantně negraduje, ale o to tady vůbec nejde. Komiks především popisuje pocity dvou mladých žen ze společně strávených chvilek, které až vyústily ve vzájemnou romanci, již si nechtěli zprvu připustit. Závěrem nutno podotknout, že vzrušení z celé knihy jen čiší!

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku