THANOS 1: THANOS SE VRACÍ A THANOS 2: LOM BOHŮ

03.12.2019

Myšlenka odstranit polovinu populace za použití kýčovitého módního doplňku v podobě rukavice od Swarowskeho je při nejmenším zajímavá a nakonec to i klaplo. Avšak záhy na to klaďasové Thanose porazili a časy, kdy sbíral drahokamy jako lacinější zlatokopka sbírá Pandora korálky na svůj náramek, jsou ty tam.

Unavený a zoufalý se pokouší o návrat na výsluní se svým novým pořadem, teda plánem. Jenže se ho chce zbavit rada pro televizní vysílání, vlastně tedy vesmírná partička pod vedením nepovedeného synátora jménem Thane.

Celý uzavřený příběh je rozdělen do dvou na sebe přímo navazujících knížek, kde první z nich má příhodný podtitul "Thanos se vrací" a pojednává o, světe div se, návratu Thanose na scénu. V rámci téměř celého prvního dílu se točíme kolem nepřátel umírajícího Thanose, kteří kují pikle, aby ho dostali. Což se jim nakonec povede a hlavní padouch, ale v rámci tohoto příběhu hlavní hrdina skončí za mřížemi. Bejvalka mezí tím sbalila jeho syna, který této MILFce zobe z ruky. Do mladého nezkušeného zajíčka Thanea vstoupí moc samotného Fénixe, kterou použije na svého otce právě uniknuvšího z basy. Thane posedlý mocí konečně docílil svého a potatil se, rozumějte, stal se z něho stejný magor ničící světy jako býval Thanos, který se pro tento moment vypařil.

Následuje druhá kniha s názvem "Lom bohů", kde zničený Thanos v odloučení v troskách svého rodiště měsíce Titan squatuje kde může, požírajíc krysy různých velikostí jako pravý gurmán.

Mocí opilý levoboček vytváří ve vesmíru chaos a je zapotřebí intervence v nejlepším případě i za přítomnosti rodiny, a tak se Thaneův lišácký strejda Eros společně se svými spojenci Nebulou a Tryco Slatterem rozhodne vyhledat bráchu Thanose. Ten je však bezmocný a aby se zbavil svého synka, musí svou moc získat zpět, což jak jistě všichni víme se dělá tak, že společně se svým bratrem a pod vlivem nějakého silného halucinogenu skočíte šipku do černé díry, kde na vás čekají tři čarodějky pracující v lomu, jak prosté. Po tom, co si dal Thanos šichtu v lomu společně s Avengers a inspiroval se Boleslavem I., následovala konfrontace s potomkem.

Po ukončení epického fightu je mladej poslán na nucené práce a Thanos dokazuje, že i přes to, že vám život hází klacky pod nohy a několikrát si nabijete držku, je potřeba se zvednout, oklepat a ukázat všem, že si nenecháte srát na hlavu.

Kresba obou knížek hraje všemi barvami, což chvílemi působí až přehnaně, na druhou stranu to už u vesmíru vyobrazeném Marvelem bývá téměř zvykem.

Se scénářem se Jeff Lemire popasoval dobře, byť jsem od něj čekal ještě trochu více a občas až otravně působily vypravěčské bubliny. Děj svižně gradoval a srdce každého komiksového panice zaplesá, protože jsme se dočkali i mírné vesmírné erotiky.

Pac a pussy.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku