VENOM 2: PROPAST

24.06.2022

Black symbionts' lives matter! Alespoň v kategorii mimozemských symbiontů je tahle barva má oblíbená a nad Venomovým životem se objevují otazníky. Konec prvního dílu mu moc nepřál, a tak přišel na řadu díl druhý, který pár otázek snad zodpoví.

Pokračování vyšlo s podtitulem Propast a u scénáře zůstal Donny Cates. Formátově i kvalitou zpracování nás nečeká žádné překvapení. V kresbě se tentokrát prostřídala trojice ve složení Iban Coello, Ryan Stegman a Joshua Cassara. No snad to nebude působit nesourodě a bude to Venomovi s Eddiem Brockem slušet ve všech sešitech stejně.

Po tom, co se Eddie společně se svým živoucím černým oblekem zbavili pofiderního draka napojeného na nějakého starého boha, to vypadalo, že je s Eddiem ámen a Venom vzal roha. Tady jsme ale ve světě komiksu, kde hlavní hrdinové hned v prvním díle série neumírají, takže ho tu máme zpět. Zadrženého jakýmsi Makerem a zdánlivě bez svého symbiontního kolegy je zmatený jak lesní včela, takže jeho vyslýchání musí vypadat. Maker je členem skupiny říkající si Projekt Supervize a chtějí po našem hlavním hrdinovi vzorek draka z minulého dílu. Venom nakonec není v trapu, jak se zprvu zdálo, a pořádně mu rupnou nervy, bodejť, koho by nenaštvala exhumace jeho BFF. Čeká nás i lehoučký návrat jiné Venomovy varianty v podání Flashe Thompsona, který má styl a nejedna symbiontice by po něm prahla.

Následuje první změna kresby, a musím podotknout, že k lepšímu, a Eddie se se svým psím společníkem Venomem vydává za fotříkem. Není to však milé shledání a vsadil bych se, že Eddiho vydědil. S Eddiem i symbiontem to jde od desíti k pěti. Potká zdánlivého bratra, o kterém nevěděl a málem opět umře. Poslední změna kreslíře přinesla až hororové prvky, což skvěle celý komiks zpestřilo. Nicméně až na jejich menší rozepři se o osudu nerozlučné dvojice stejně moc nedozvíme a musíme si počkat na další díly série.

I přes prvotní nedůvěru k většímu počtu kreslířů jsem s kresbou nakonec nad míru spokojený. Výše jmenovaná trojice si s tím poradila dobře a obstojně na sebe navázali. Globální ohlasy na Venomovu sérii od Donnyho Catese je v rámci žánru nadprůměrná. Já jsem první díl však hodnotil spíše jako takový průměr a asi se to u mě s Venomem takto poveze i nadále. Není to tak akční, jak by se dalo čekat, chvílemi to je zábavné a čtenář se u toho sice nenudí, ale mi tam prostě pořád něco chybí, nějaký šmrnc nebo wow efekt. Lepší než první díl to je, hlavně konec, ale ne nijak zásadním způsobem. Možná jsem už však po těch všech přečtených Marvelech jen lehce náročný klient a pro milovníky spiderversa má tento černý symbiont určitě co nabídnout.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku