VENOM 4: CARNAGE

21.08.2023

Co se stane, když smícháte červenou s černou? Asi hnědá, kterou dost možná bude mít někdo na kalhotách. Blíží se k nám totiž duel Venoma s maniakálním symbiontem Carnage.

Čtvrtý díl série scenáristy Donnyho Catese nám slibuje pořádnou dávku symbiontů. Již v předchozím díle se Carnage mihnul a všem určitě bylo hned jasné, že to nebude bezvýznamná role v tomto příběhu. Minule jsme měli několik téměř samostatných příběhů, akorát vzhledem k rozestupu mezi jednotlivými díly musím trošku vzpomínat o co tu jde. Věřím, že se rychle rozpomenu a že mě čeká opět pořádný nářez antihrdinské akce.

Vrací se nám Eddie Brock a po tom co jeho černý pasažér na chvíli zdánlivě zmizel, je zde již i on. Eddie ale nepotřebuje Venoma, aby byl magnetem na průsery. Syn Dylan potřebuje pomoc, Eddie potřebuje práci a Venom potřebuje násilí. Tahle kombinace věcí může být zárukou pořádné akce. A taky že ano. Carnage je zpět a plně při síle. Dokonce až moc. Proměňuje ve vraždící symbionty, koho se dá a jde tvrdě po Venomovi. I Spidey je na mušce, neboť měl se symbionty co dočinění. Světlo světa spatří i symbiont, který se dá zařadit mezi ty hodné, a že takových moc není. Sleeper, potomek Venoma, lehce si ho představíme a sehraje svou roli. Reed Richards z alternativní reality má poněkud nevybíravé praktiky, což bude mít na jisté postavy svůj dopad, a dost zásadní i na něj.

Komiks se místy odkazuje i na samostatnou knihu Carnage: Naprostý masakr, kterou mám v plánu číst ihned potom. Snad jsem nezaměnil pořadí, ale vzhledem k termínu vydání snad ne. V tuhle chvíli se zaměřme na hybridního symbionta, který chce zabít malého Dylana, se kterým není něco v pořádku, a také mladého Osborna, syna starého Osborna, nečekané, že? Strhne se mela, připojí se i pár dalších známých hrdinů. Ale nic velkého to není. Největší záhadou je samotný Dylan, který bude mocnější, než vypadá. A taky, co má v plánu Maker neboli divnej Reed?

Je to podívaná plná barev a akce, která odsýpá opravdu rychle. Postav je tak akorát a zaměřujeme se fakt jen na to podstatné. Nicméně děj je poněkud fádní a upřímně mě moc nezaujalo, jak se to vyvíjí. Po předchozích nadějných dílech musím snížit své hodnocení a doufám, že to je jen výkyv a pokračování bude zase zábavnější. Každopádně jsem zvědavý, kam to bude směřovat dál a zda k nám již zavítá smrtonosný Knull, o kterém si pořád čteme jakožto o hlavním strůjci toho nepořádku okolo symbiontů. Možná se už něco zásadního dozvíme už v samostatném komiksu o Carnagovi.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku