ŽIVÍ MRTVÍ: CIZINEC A DALŠÍ PŘÍBĚHY

04.03.2024

Živí mrtví jsou neutuchajícím popkulturním fenoménem. Letos vychází další seriál, ve kterém se vrátí všemi oblíbený Rick. Ani v komiksovém světě však nezůstávají pozadu, a tak tady máme Cizince.

Robert Kirkman to se zombíkama opravdu umí a jeho komiksová série se stala předlohou několika seriálům a neustále láká své publikum. Byť původní, 32 dílná série, už skončila, tak nás občas vyjde ještě nějaký dodatek. Cizinec a další příběhy je ten poslední u nás vydaný a už název napovídá, že se bude jednat o několik menších příběhů. Tak snad nás nepokoušou mrtváci a jdeme na to.

Začínáme Cizincem spícím na lešení a krásným pohledem na siluetu Barcelony. Jsme úplně na začátku celé epidemie a ještě se neví, jaká globální katastrofa z toho bude. Tenhle Amík měl víc štěstí než somálský klučina, který posloužil jako taková dietní strava pro živé mrtvé. Jeffa zachránil tajuplný týpek na motorce s halapartnou a navlečený jako na rytířský turnaj. Z týpka se vyklubala kurátorka muzea, což leccos vysvětluje. Cíl má jasný, dostat se přes Ibizu do Ameriky. Zda se jim to povede, neprozradím, ale Jeff je velmi úzce spjatý s jednou velmi oblíbenou a důležitou postavou celé série.

Neúprosná Michonne na nás se svými meči a bezrukým doprovodem čeká na dalších pár stránkách, ve kterých nás taktéž vezme na úplný začátek. Následuje Tyrese, který se umí ohánět kladivem, což jen pravda. A tak to pokračuje dál s Morganem starajícím se poctivě o svého synka, Guvernérem připravujícím si akvárka, však vy víte na co, až se nakonec dočkáme Negana! Ten se svým vytříbeným slovníkem a lhostejností ke všemu, kromě své ženy a pálky, ukáže zase něco ze svého umu umět za každou cenu přežít a pozurážet všechny kolem sebe.

Na původní sérii to nemá, ale špatné to rozhodně není. Je to spíše jen takové doplnění o kratičké příběhy některých postav. Pro fanoušky komiksových Živých mrtvých to je určitě příjemná povinnost. Vzhledem k malému množství textu to přechroustáte během chvilky a důležitá je zde samozřejmě kresba, která je byť černobílá, ale v určitých momentech dost detailní. Třeba záběr na vypadávající oko stojí opravdu za to.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku