BLÍZKO

29.04.2024

Tlusté knihy, to já ráda, krásná obálka, která vzbuzuje klid svou modrou barvou a mořem. Vypadá to slibně. Tentokrát se mi dostává do rukou komiks s názvem Blízko, o dvou chlapcích, jejich kamarádech a rodinách.

Jedna řecká rodina provozuje pekárnu, mají nouzi o peníze, ale jsou spolu a mají svůj sen. Dvě děti, jedno z nich, dcera se vdává a syn, Ari, jen sleduje svatební nadšení rodiny a představuje si jaké to bude, až bude s kamarády slavit svůj úspěch v kapele. Na druhé straně je chlapec, který si potřebuje dát pauzu od školy a věnovat se své lásce, kterým je pečení.

K tomu, aby Ari uskutečnil svůj sen, mohl odjet s kamarády a budovat kapelu, mu chybí najít za sebe náhradu, která by v pekárně místo něj pracovala a pomohla rodičům. A jelikož vesmír většinou vyslyší naše přání, můžeme se tak setkat s Hectorem. Nadaným mladíkem, který rád peče.

Je léto, sen s kapelou se (bohužel) neuskuteční, ale Ari nachází štěstí v pečení s Hectorem a trávením času se svou rodinou. Může se zdát, že Ari je ztracený v sám sobě a pořádně neví, kudy kam. Hector se léčí ze svého milostného rozchodu a odchodem babičky, po které zdědil dům. Je to takové dění, jaké známe z různých filmů. Hector nechápe, jak se může Ari cítit ztracený a Ari nechápe, proč je stále svým okolím nebrán vážně. Je to taková zaseknutá gramofonová deska. Pekárně se daří a Hector je spokojen, vypadá to, že Ari si snad najde cestu ven i ze své zmatené hlavy. Jak to ale dopadne dál? To už se musíte dočíst sami.

Kniha má nádhernou a uklidňující kresbu. Komiks doprovází recepty, spoustu surovin a letmé úsměvy. To je asi tak všechno, příběh je předvídatelný a téměř jako okopírovaný ze špatného filmu. Oproti komiksu Recept na lásku, který pojednává o stejném tématu je však komiks Blízko zklamáním. Sice si můžeme s Filipem upéct housky podle rodinného receptu, ale to je tak asi vše.

Kristýna


Sledovat nás můžete na našem facebooku