CATWOMAN: VE SVITU MĚSÍCE

19.03.2020

Kočičí žena mě vždycky fascinovala svou rozpolceností. Její charakter dost vystihuje chování samotných koček, které se chvíli nechají hladit, sedí vám na klíně jako věrný společník, ale časem se začnou nudit a vystrkovat drápky. Pokud na jejich hru nepřistoupíte, počítejte minimálně s rozbitou skleničkou.

Dvěstě stran v pevné vazbě, bez přebalu. Tenhle formát mi vyhovuje a navíc se to podepisuje i na velmi příznivé ceně. Ilustrace obálky a vlastně i celého komiksu, který nejdřív v rychlosti prolistuji, se přesně trefují do mého vkusu. Tohle nevypadá jako typický superhrdinský komiks ze stáje DC, spíš jako jeden z nezávislých komiksů, které u nás vydává Trystero. Jsem doslova natěšený to sfouknout za jeden večer.

Kniha Ve svitu měsíce nám ukazuje příběh mladé Seliny, která v dětství a dospívání zažívá spoustu zloby ze strany neustále obměňovaných partnerů své matky. Překvapivě dobře to funguje a úvod jsem hltal stránku po stránce. Trápení mladé hrdinky, odstup, který si drží od přátel i nastínění jejího vztahu k mladému Bruci Wayneovi. To vše graduje drobnými krádežemi, útěkem a zásadní proměnou v Catgirl. Velmi povedené. Už dlouho mě žádný superhrdina tak poutavě neprovedl svým zrodem, naposledy možná Daredevil v Millerově "Rok jedna".

Odpověď, proč tento komiks spadá do škatulky Young adult, přichází v polovině knihy, kdy hrdinka žijící na ulici pozná nového přítele, který ji začne učit parkour... Nepleťte si s parkurem a nečekejte žádné vraníky přeskakující střechy Gothamu. V téhle části komiksu jsem začal mít velké pochybnosti o tom, kam se bude příběh posouvat a bohužel celý ten povedený rozjezd přišel vniveč. Catgirl se dá dohromady s partičkou teenagerů, kteří mají perfektní, účesy umí to s počítači a chtějí změnit svět... Dál už vám nebudu nic spoilovat.

První polovina knihy mě perfektně vtáhla do děje, nadšeně jsem hltal každou stránku, do té doby než přišel zlom a všechno se to zhroutilo v nemastný-neslaný závěr. I když přihlédnu k tomu, že vydavatel knihu férově označuje jako YOUNG ADULT, hodnotím tohle dílo jako pěkně ilustrovaný průměr.

Petr


Sledovat nás můžete na našem facebooku