DEADPOOL, MILÁČEK PUBLIKA 1: UŽVANĚNÝ MILIONÁŘ

13.04.2020

Guess who's back, back again. Deadpool's back, tell a friend... No, Marshall nám určitě odpustí vypůjčené intro jeho hitu, protože tady máme zpátky v novém příběhu a v plné parádě Deadpoola! Předchozí série sice nebyla úplně kulervoucí, ale přesto věřím, že nás tento nový počin nezklame a čeká na nás snůška vtipně debilních keců, necenzurovaných záběrů na urvané končetiny a prostě všeho, na co jsme u chlapíka v červeném neoprenu zvyklí.

Minulá Deadpoolova série byla ukončena výbuchem celé planety Země po nárazu jiného vesmírného tělesa, nenechal si tedy svou smrt jen pro sebe, ale vzal s sebou všechny. Předchozí věta byla asi trochu spoiler, tak sorry, že na to upozorňuji až teď. Už ale dost o starém Deadpoolovi a pojďme si vyspoilovat i trochu z toho nového.

Wade Wilson změnil přístup k životu. Stal se z něj lidumil a zaměstnal pár povedených individuí, kteří se vydávají za něj a téměř zadarmo (výměnou za peníze) se prodávají jako "Nájemní hrdinové", což vytočí do běla Luka Cage, jelikož stejný název pro inzerce dříve používal on s Iron Fistem. Deadpool je mimo jiné i členem Avengers, které financuje. Jeho byznys zatím však moc nevynáší, protože bere kšefty, za které klienti nemusí platit, což nedělá radost jeho podivným zaměstnancům.

Ukáže se však, že se vždy nejedná o pravého Deadpoola, ale o někoho, kdo ho chce poškodit, k čemuž mu nechtěně pomůže starý známy Adsit s informaci, že Pool zabil vlastní rodiče. Pravý Deadpool se nechá zavřít za vraždu vedoucího stavebního úřadu, aby se přišlo na to, který z Deadpoolů onu vraždu skutečně spáchal.

Většina dějových linek z již ukončené série zůstává, ale jsou spíše odsunuty na vedlejší kolej. Jedná se například o jeho démonickou manželku Shiklah, agentku Prestonovou a dceru Ellie. Shiklah je pořádně na manžílka nasraná, Prestonová mu chce zase pomoci vypátrat onoho dubléra. Pomůže i vitální důchodce Steve Rodgers nebo rtuťovitý sprinter Pietro Maximoff.

Život Deadpoolovi nechce zničit nikdo jiný, než jeho zhrzený bývalý spolubydlící z jeho hlavy a nynější podřízený jménem Madcap, což je zřejmě ještě větší magor než náš šiblý hrdina. Jejich vzájemná závěrečná konfrontace neskončí úplně ideálně a Wade Wilson z toho skončí akorát tak v depresi.

Chvílemi je komiks zmatený, děj nedává smysl a působí až přeplácaným dojmem. Vtipných momentů je pramálo, má to však i světlé chvilky. Jak již jsem psal v jedné ze starších recenzí, Deadpool je má srdcovka, ale chtělo by to jeho příběh možná více restartovat a vzít trochu za jiný konec. Tenhleten přehnaně hodný Deadpool není úplně ono, tak snad se v dalším pokračování ještě charakterově vybarví.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku