DEADPOOL, MILÁČEK PUBLIKA 3: NĚCO TADY SMRDÍ

13.08.2021

Deadpoola nikdy není dost. Většina protagonistů, kteří jsou nuceni s ním být v komiksových příbězích, si sice myslí opak, ale to rozhodně není můj případ. Já ho doslova žeru, a proto se mu mrknu na další shnilý zoubek.

Po povedeném druhém díle, kde si to Deadpool dost nevybíravě rozdal se Sabretoothem, jelikož ho podezříval z vraždy svých rodičů, tady máme další kousek, jak by napsal jeden nejmenovaný šéfík. Třetí Miláček publika se pyšní podtitulovým názvem "Něco tady smrdí", no, že by to byl on sám? Uvidíme, řekl slepý.

Celá hlavní dějová linka se točí kolem bankéře Shirkleyho, který podělal několik zločineckých gangů o fůru prachů a najal si Wadea Wilsona, aby mu tento problém pomohl vyřešit. Kdyby věděl, co všechno ho čeká, tak by své rozhodnutí asi lépe zvážil. Čekalo ho zděšení skoro srovnatelné s faktem, že se zkušená viroložka a příležitostná zpěvačka Ilona rozhodla kandidovat za Volný blok. Mimochodem kdo ji bude volit, dostane csákanec. Politickou vsuvku bychom měli, a teď zpátky na stromy. Deadpool si na chvíli vyzkouší, jaké to je částečně být Daredevilem a superhrdinská skvadra se bude prohrabávat tunami odpadků kvůli důkaznímu materiálu, který Wade s grácií zašantročil. No jako vždy je to k pos#&@í, ale pro čtenáře v dobrém slova smyslu.

Poslední sešit nesouvisí s předchozím uzavřeným příběhem a zove se "Poslední dny magie". Jak již sám název napovídá, nějak to bude souviset s Doctorem Strangem, byť ho teda v komiksu bohužel nehraje herec Benadryl Cucumberpatch, ale i tak je to parádní postava, která si však v tomto příběhu střihne roli Godota. Dočkáme se aspoň Poolovy manželky Shiklah a kouzelnického kámoše Michaela, které známe již z předchozí Dugganovy série. Věc se má tak, že tajemní robotí požírači magie terorizují mágy a mystická místa, a jelikož došlo i na Wadovu ženu, rozhodl se to vzít do svých rukou. Zní to celé pošahaně, ale světe div se, pobaví to, byť to neskončí pro všechny happyendem.

Hlavní děj komiksu je takřka samostatný příběh nijak zvlášť nenavazující na předchozí knihy série. Je to však povedený crossover, ve kterém se mihnou staří známí členové skupinky Defenders, jmenovitě Daredevil, Iron Fist a Luke Cage. Každou z kapitol si vzalo do parády jiné uskupení autorů, ale vlastně to ničemu nevadilo. Každý z použitých stylů kresby měl něco do sebe a scénaristicky to perfektně navazovalo. Nemohli samozřejmě chybět absurdity a nanervyjdoucí kecy i činy oblíbeného degeneráta. Jedná se o fajn komiks k odreagování, který vás na chvíli vytrhne ze superhrdinských stereotypů. A byť se jedná o třetí díl série, lze jej bez předchozích znalostí Deadpoola číst i samostatně.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku