HARLEEN

13.07.2020

Jejich milostný příběh by mohlo závidět jakékoliv dílo z červené knihovny. Nelítostnost a krutost zase leckterý thriller. Řeč je samozřejmě o Harley Quinn a jejím vyvoleném Jokerovi. Tenhle příběh bude primárně o první jmenované, psychiatričce Harleen Quinzelové, které se stal osudným jeden z jejich šílených pacientů.

Komiksová kniha zaujme na první pohled svou velikostí a především skvěle zpracovanou obálkou, kde je vyobrazena tvář zlobivé Harley a po jejímž otočení se na nás z pevné desky neškodně kouká její ještě nezměněné a lehce vystrašené já.

Kariéru budující psychiatrička se dostane do deprese po své neúspěšné přednášce a ožírá se se svou kamarádkou v místní putyce. Cesta domů se jí nečekaně stane osudnou, když poprvé tváří v tvář má co dočinění se zločineckým řáděním samotného Jokera. Hlavou ji proběhne celý život a očekává, že její životní cesta je u konce. Mýlila se však, zelenovlasý podivín ji nechá jít a následně svede neúspěšný souboj se starým známým netopýřím mužem. Harley na místo toho aby vzala nohy na ramena, nemohla z Jokera odtrhnout oči a fascinovaně hleděla na jejich bitku. Takovýto silný zážitek v ní ponechal stopy a prolínal se jí do snů.

Její zdánlivě nezajímavá přednáška nakonec přece jen někoho zaujala, a to samotného Bruce Wayna, který se rozhodl její výzkum zaměřený na zločince bez schopnosti empatie financovat. A tak se naše doposud milá Harleen dostala do Arkhamova ústavu. Natěšená se pustila do práce a postupně zkoumala jednoho psychopatického pacienta za druhým s cílem dostat se až k poslednímu na seznamu, k její třešničce na pomyslném dortu, k Jokerovi, díky kterému stále má neutuchající noční můry.

Harley během svého sbližování se se svým budoucím koblížkem narazí i na ostatní významné postavy gothamského velkoměsta. V příběhu se mihne například Killer Croc, Poison Ivy, všem známý Batman a mimo jiné sledujeme i proměnu Harveyho Denta na Two Face. Vše ale dokonale konsoliduje a prim hraje krásná blonďatá doktorka s brýlemi, která vypadá jako nějaká herečka z blíže nespecifikovaných, ale u mnoha lidí velmi oblíbených videí dostupných převážně na internetu.

Děj vyprávěný samotnou Harleen o svém seznámení s osudovou láskou pojatý až psychoanaliticky se sebeuvědoměním pozvolně ubíhá a byť chvílemi obsahuje větší množství textu, nejsou to zbytečná slova, ale naopak dokonale nastiňují pocity hlavní hrdinky.

O scénář i kresbu se sám postaral Stjepan Šejič a zvládl to bravurně. Naservíroval nám po všech směrech perfektní komiks, kterému se nedá nic vytknout. Po Batman: Zatracení se jedná již o druhé dílo z edice DC Black Label, jež ještě trochu posunulo laťku této série, která bude snad i nadále takto úspěšná a neklesne na kvalitě.

Filip


Komiks se v roce 2020 dostal do naší TOP 6 a získal toto bezvýznamné ocenění. :)


Sledovat nás můžete na našem facebooku