IMMORTAL HULK 3: HULK V PEKLE

29.05.2023

Počasí venku se zbláznilo, ale i přes to se to tam už pěkně zelená. Podobně to je i s naším hrdinou. A jelikož on nelení, tak se mu zelení úplně všechno.

V pořadí již třetí díl ze série Immortal Hulk je tady a zavede nás přímo do pekla. Již obálka vyzařuje lehkým hororovým dojmem, kde podivně svraštělý Hulk leze ze země. Kniha zpracováním samozřejmě odpovídá zbylým, již vydaným, dílům a já jsem už natěšený, jak to celé bude eskalovat, tak pojďme rovnou na to.

Po plno strastech z předchozích dílů závěrem prošel zelenými dveřmi, jakými taky jinými, že? A dostal se přímo do pekla. Zprvu nám Hulk se svým dámským doprovodem a vypravěčem chrlí hluboké myšlenky o bohu, ďáblu a zuřivosti, a že to má mnoho společného. Hororové prvky jsou takřka ihned na každém rohu. Spousta prázdných lidských schránek s vydlabanými očnicemi, ale za to nezavřou hubu. Hulk se stihne celkem rychle vytočit, když na něj vlítne Red Hulk, alis generál Ross, alias jeho tchán. To dokáže vytočit asi každého. Chlapci si střihnou scénku ze Hry o trůny a generál v roli Oberyna Martella na scéně dlouho nepobude. Bitva dvou Hulků byla krátká, ale stála za to.

Bruce měl do jisté míry zuřivost zakořeněnou v sobě již od útlého věku a Hulk jí dal jen pořádný průchod. Není se čemu divit, když váš otec je idiot. Inteligentní, ale sobecký hajzl. Tak už to holt někdy bývá a také on dostal dost prostoru se zde vyjádřit. Vlastně je dost zásadní postavou v celém příběhu. Účelem je zlikvidovat Hulka, a že se o to snaží slušná armáda gama příšer. Náš zelený zuřivec, i díky Absorbing Mana, získá zpět svou celou sílu a dál už asi není potřeba nic říkat. Jako zázrakem se všichni důležití dostali ven a jsou happy jak dva grepy, až na Bruce, který zoufale vyvolává z telefonní budky. Dojde na manželskou hádku a po Bruceovi stále někdo jde, blbci, jak kdyby si mysleli, že jim to může vyjít, vždyť ho zase akorát naserou. Bude se umírat, ale jen zdánlivě. Závěrem vyvstane důležitá otázka, kterou nám snad pomůžou odpovědět v dalším díle série. Jak to, že pár vyvolených suverénně vylézá z vlastních hrobů?

Zasazení Hulka do pekla, aby bojoval nejen se svými démony, nebylo úplně od věci a tahle část mě bavila. Celkově se z knihy možná dalo vytřískat trochu víc, ale zklamání to určitě není. Kresba celého komiksu je dobrá, ale předčil ji předposlední sešit, kdy se Bruce vrátil z pekla a kresbu si střihnul namísto Joe Bennetta výjimečně Kyle Holz, jehož styl se mi zamlouvá o něco více. Dočkáváme se rozvíjení děje a nezbývá nám nic jiného, než se těšit na pokračování. Celkově je série zatím velmi dobrá, byť třetí díl byl lehce slabší, ale znovu čtyři žehličky, to pořád jde, no ne? Snad mě za tohle nebude chtít Hulk zničit.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku