LAZARUS 3: KONKLÁVE

15.04.2024

Ministranty a kadidla připravit, aby se kardinálove nenudili, a jdeme volit papeže. Konkláve je totiž podtitul již třetí knihy ze série Lazarus.

Lazarus je pojem pro vylepšeného ochránce zámožné rodiny, ale to už dobře víme. My sledujeme příběh ochránkyně jménem Forever, to už ale taky víme. Co nevíme je, jak to bude pokračovat. Pojďme zjistit, zda se vážně bude jednat o volbu hlavy katolické církve. Bylo by to pro mě příhodné, neboť jsem nedávno navštívil Vatikán, ale zpět ke komiksu. Autoři zůstávají stejní, proč taky měnit něco, co funguje.

Minule se v selekci vybíralo pár šťastlivců ze spodiny, aby byli "pozdviženi" do vyšších sfér, aby mohli vykonávat práci přímo pro velící rodinu. Na samotném začátku knihy jsou nám představeny všechny rodiny a jejich nejdůležitější postavy, jelikož jich bude v této knize hromada a pro politikaření to je důležité pochopit. Ale nemusíte se je učit nazpaměť, vše pochopíte z děje. Jonah Carlyle zdrhnul před svou rodinou a chtěl hledat azyl u rodiny Hockových, která čítá jednoho hlavního člena a nula lazarů, nicméně má silné spojence, neboť má údajně recept na dlouhověkost. Napřed se s Jonahem ale vůbec nemazlili a posléze to bylo ještě horší. Hlava rodiny Hocků, doktor Hock, staví poslušnost svých lidí na různých lécích. Karviňáci by zajásali, pilule zdarma! Jonah však jásat nebude a způsobí to problém celé jeho rodině.

Mezitím Forever pořád posiluje své schopnosti a je z ní skoro takový terminátor. Nicméně pořád pochybuje, jestli je skutečným chlapcem. Pane Jepeto? Tedy, zda je skutečně pokrevní členkou rodiny Carlyleů. Což samozřejmě není, ale pšt. Forever je samozřejmě v centru dění. Synek Jonah je v zajetí u Hocků a bude se jednat o jeho vydání papínkovi Carylelovic, a tak se svolá konkláve všech zámožných rodin. Všudypřítomná manipulace ovlivňuje nejednu mysl a činy a bude to ještě divoké. Už začínám mít bordel v tom, kdo je vlastně hodný a kdo hajzl. A je vůbec někdo hodný? Kdo je bez viny, ať hodí kamenem. Forever si vyzkouší slušivé šaty a pompézní akci, ale stejně se nevyhne pořádné řežbě. Že by se ale dočkala i lásky? A jak jen ty konkláve dopadnou? Několikastránkový krvavý souboj beze slov mluví za vše.

Děj se ubírá zajímavým směrem. Celá série Lazarus má zatím perfektní spád a nenudí. Tempo neutuchá a scénáristicky i graficky je to zpracováno nadprůměrně. Jedná se sice o poklidnější díl, jelikož se dost tlachá při pokeru a dalších společenských povinnostech, ale i tak to baví. Hodnotit navazující díl v sérii není vždy jednoduché, ale naštěstí se zde k hlavnímu příběhu vždy nabalí nějaký ten dílčí. Pokud chce čtenář jistotu, může zalistovat předchozími díly, ale dá se to pochopit a vzpomenout si i bez toho listování. Jakmile se dostanete do děje, je to parádička. A konec si vyloženě vyžaduje další díl, takže honem prosím vydat!

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku