MODRÁ CREW 33: ZABIJÁK (2-3)

27.05.2024

Nedávno jsme tady měli první díl Zabijáka z kolekce Modrá Crew, který si v recenzi odnesl skvělé hodnocení. Není tedy divu, že už jsem se moc těšil na pokračování a dnes nastal ten správný čas se na něj podívat a podělit se s vámi o své dojmy.

Formát i zpracování knihy se samozřejmě neliší od ostatních kousků z už tři a třiceti dílné série Modrá Crew. Jedná se tedy o knihu v měkké vazbě a v případě druhého Zabijáka mě tak nejvíce překvapila jeho tloušťka, tedy spíše to, o jakou "žiletku" se jedná. Ne, že by byl první díl nějaký špalek (měl jen o nějakých 12 stran navíc), ale devadesát dva stran není věru moc.

Začínáme tam, kde jsme posledně skončili a našeho "hrdinu" bohužel nečeká nic jiného než zrada. Ale co můžete čekat, když je vašim hlavním posláním nájemné zabíjení lidí? Sněhové podmínky jsou holt ideální na lyžování, ale ne na zabíjení a úplně nejhorší nápad je pustit si svůj cíl až příliš blízko k tělu. Profesionál si ale dokáže poradit v každé situaci a navíc si v doslova Bondovském stylu užívat přízeň krásných žen. Krásná blondýna je v tomto případě velmi jednoduchý cíl, který se rád nechá ulovit. Opět nechybí i pár flashbacků, tentokrát se v nich podíváme až do zabijákova dětství. Ale nebojte, bude se i vraždit. I když to všechno může vypadat jako finální odplata a pomyšlení na předčasný důchod, před zabijáka se rychle dostane nová nabídka a tím se přesouváme k další části, která nese název Dluh.

Ze zasněžených hor se přes Paříž přesouváme do prosluněného Buenos Aires a samozřejmě nás čeká další zakázka. Tady jde vše jako po másle a opět, za vším hledej ženu, v tomhle případě ještě navíc "úplatnou". Zabiják, tak trochu proti svým zásadám získává nejen nového přítele, ale vlastně i tak trochu parťáka, takže se nám začne dostávat i čím dál více dialogů. Nebudu vám prozrazovat nic dalšího z děje a raději se pokusím nějak shrnout, jak se mi tahle série zatím líbí. Opět musím pochválit perfektní atmosféru, ke které samozřejmě dopomáhá i spousta drsných a nelítostných scén, ale především kresba.

Velmi se mi líbí práce se světlem a stíny, použitá barevná paleta a samozřejmě i vyobrazení krásných žen, které se kolem zabijáka či jeho obětí točí. Trochu jsem se bál toho "žiletkového" formátu, ale musím uznat, že se autorům podařilo na nějakých devadesáti stránkách rozjet pěkný kolotoč napětí a ještě lépe nám představit jednoho z nejvíc cool komiksových antihrdinů. Lepší označení pro zabijáka mě nenapadá. Samozřejmě bych dal ale přednost ucelenějšímu vydání a uznávám, že v případě tohoto komiksu je takovéto rozkouskování na menší části velká škoda.

Prozatím se podle mě jedná o jeden z vrcholů série Modrá Crew a já doufám, že se kvalita udrží takto vysoko. Aktuálně tomu všechno nasvědčuje, protože jsem se od komiksu během čtení nedokázal odlepit, ale na druhou stranu, při té délce devadesáti stran to nebyl až takový problém. :)

Petr


Sledovat nás můžete na našem facebooku