námi nejočekávanější komiksy 2021 #01

11.01.2021

Uteklo to jako voda. Rok home officů, čistých rukou, ale zároveň skvělých knih a komiksů, je za námi. Pomalu se můžeme dívat dopředu a zatím to s letošní náloží bublinové literatury nevypadá vůbec špatně. Některá vydavatelství si zatím drží svůj ediční plán pod pokličkou, ale i tak jsme vybrali čtyři černé koně.

Petr:

AKIRA (Crew)

Tak snad už bychom se letos mohli dočkat. Kultovní japonská komiksová série, kterou můžete znáte díky jejímu možná ještě kultovnějšímu anime zpracování. I když nejsem velký fanoušek mangy, napadá mě hned několik komiksů, které mě dostaly a Akira by se k nim s největší pravděpodobností mohla zařadit. Detailní stylová kresba, dospělý příběh a v neposlední řadě i zpracování jednotlivých knih, které se drží původního japonského originálu. Vydání k příležitosti loňské Olympiády v Tokiu bohužel nevyšlo, ale teď se dívám, ona nakonec nebyla ani ta Olympiáda, nevíte co se stalo?

NIKOPOL (ARGO)

Tahle komiksová sci-fi trilogie už u nás kdysi dávno vyšla, tentokrát se ale dočkáme luxusního souborného vydání od nakladatelství Argo. Milovníci evropského komiksu a sci-fi si určitě přijdou na své, a jako velké plus vnímám i zasazení do blízké budoucnosti (2023). Originální kresbu Enkiho Bilala můžete znát například z Teorie rozpadu, kterou u nás vydala Crew v řadě Mistrovská díla evropského komiksu. Kvalitních komiksových sci-fi na českém trhu přeci jen moc není (čest výjimkám) a Strážci Galaxie č. 6 to nezachrání.

Filip:

WONDER WOMAN: MRTVÁ ZEMĚ (CREW)

V edici DC Black Label u nás loni vyšly tři komiksy a já jsem nesmírně rád, že letos se v tom bude pokračovat. Prvním z nich bude Wonder Woman, a byť nejsem typickým fanouškem téhle amazonky, tak na tuto její sólo jízdu se nesmírně těším, protože Black Label mě zatím nezklamal a opět očekávám nášup superhrdinského avšak dospělého a snad i trochu brutálního komiksu. Jedná se o DC prvotinu pro většinu Čechů neznámého mladého autora jménem Daniel Warren Johnson, který se postaral o scénář i kresbu. Jak tahle postapokalyptická štace spoře oděné Řekyně dopadne, se dozvíme již v březnu.

NEONOMICON (ARGO)

Zřejmě všichni ještě máme v paměti nechvalné haló okolo českého vydání Providence. Byť ze svazku utekl text z celé jedné kapitoly a mnoho lidí právě z tohoto důvodu hodnotilo komiks dost negativně, tak já jsem se nad tím povznesl a nenechal si zkazit celkový dojem. I z toho důvodu se těším na další u nás vydané dílo dvojice Moore a Burrows, kteréž vzniklo z pera autorů několik let před Providence. Detektivně-hororové Moorovo vyprávění inspirované samotným Lovecraftem graficky ztvárněné talentovaným kreslířem je něco, na co se musím těšit. A dočkám se již velmi brzy, jelikož vyjde už tento měsíc.

Letos nás čeká ještě spousta oznámení a naše očekávání jsou nemalá. Je fajn, že se máme v téhle náročné době na co těšit. :) Prozatím děkujeme za pozornost a na brzkou shledanou u dalšího článku. 


Sledovat nás můžete na našem facebooku 

💭 Ať už byl loňský rok jakýkoliv, na nedostatek nových lokalizovaných komiksů si rozhodně nemůžeme stěžovat. Historia magistra vitae, ale my už se raději díváme dopředu, stejně jako Argo a CREW. 🤓

Zveřejnil(a) Iron Comics dne Neděle 10. ledna 2021