PETER PARKER SPECTACULAR SPIDER-MAN 2: HLEDANÝ

22.03.2021

Po více než roční odmlce se vracím ke stále relativně nové sérii s nikým jiným než s jedním z nejprovařenějších superhrdinou a to Spider-Manem. Přiznávám, že jsem již lehce pozapomněl, co se odehrávalo v prvním díle, tak snad mi pro připomenutí bude stačit má recenze jedničky.

Druhý díl pavoučí série Peter Parker: Spectacular Spider-Man má podtitul Hledaný a jak název napovídá, z Petera bude štvaná zvěř, nebo hmyz, nebo členovec, nebo co je vlastně zač. Přední stranu knihy zdobí hrdinův chlupatý (poznámka redaktora: Jedná se o můj osobní tip, jelikož pavouci většinou chlupaté zadky mají.) zadek, ale zrak by měl nejspíše primárně směřovat na pouta, jenž má na rukou. Ať už se jedná o postelové hrátky s Black Cat, nebo má na sobě ty pouta z důvodu svého zatčení, určitě to má svůj důvod a bezpochyby se to z následujících stránek dozvíme.

Spidey již minule prozradil svou pravou identitu J. Jonahu Jamesonovi, tedy svého času svému největšímu haterovi. Policie a tajná divize S.H.I.E.L.D.u jde po superšpionce Terese Parkerove, která má v krevním oběhu citlivá data o superhrdinech i superpadouších a v souvislosti s ní zaměřili svou pozornost i na jejího možného bratra Petera. A s bengama v patách nám právě druhá kniha začíná.

Peter má být pomyslná jízdenka jednak k Terese a také ke Spider-Manovi. Celý první sešit se nahání s policejním útvarem po činžáku s jeho bytem, a že je to jako na houpačce. Chvílemi ho již mají a opět zase těsně unikne, a tak několikrát dokola a bez hlubšího smyslu. Nakonec se jim stejně vydá sám, jelikož zajali jeho tetku May a nechce ji do toho zatahovat. Následuje útěk ala Houdini z výslechové místnosti.

Na řadu přijde i poměrně velká bitka, které se zúčastní například Black Panther, Ironheart, Hawkeye a Vision. Za opačnou stranu jmenujme třeba Vultura, Shockera, Boomeranga a v čele hlavního záporáka této knihy Tinkerera, který je upřímně pro mě stále poměrně velkou neznámou, byť se nejedná o žádnou novou postavu. To je ale prd proti tomu, co ještě následuje za podivnou invazi. Občas mám z komiksu pocit, že autoři sami nevěděli, co bude následovat na dalších stranách a vařili, jak se říká, z vody. Objevení se Dr. Dooma z čista jasna mé tezi jen nahrává. Spidey vymyslel, jak vše napravit a náhodou by se mu hodil jeden Doomův vynález, tak se najednou Victor objevil kousek od Petera. Ale třeba se pletu a autor vidí pět dimenzí reality a má vše dokonale promyšleno.

Po prvním lehce přeplácaném a povětšinu času nicneříkajícím díle, co se hlavního děje týče, nás ve dvojce čekalo prakticky to samé. Částečně jsme se dočkali rozuzlení, ale nabalují se na to všechno pořád další a další moc smysl nedávající situace. Velké množství postav, které se objeví stejně rychle jako zmizí, rádoby vtipné hlášky, nezajímavé dílčí zápletky, zároveň však milá kresba a v celkové rovině je to nakonec příjemné počteníčko, když nad tím člověk moc nepřemýšlí. Z pozvolného vyprávění primárního děje je zřejmé, že tady s námi tato série ještě nějakou dobu bude a subjektivně musím říct, že se toho zatím neděsím a těším se na pokračování, na kterém mě láká již samotná titulní strana. Oproti prvnímu dílu se však jedná o lehce slabší kousek. Chybělo mi tam převážně více vtipných momentů, na které jsem u Spideyho zvyklý.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku