PUNISHER MAX 3: FRANK

30.11.2020

S Punisherem to jde z kopce. Samozřejmě tím nemám na mysli skvělou sérii vedenou Jasonem Aaronem a Stevem Dillonem, ale příběhovou osu, která této marvelovké postavě moc nepřeje. Bullseye byl i pro něj tvrdý oříšek a jejich vzájemná konfrontace ani pro jednoho nebyla procházka růžovým sadem, ale spíše sado-masem. Navíc poměrně drasticky vztáhl ruku na policajta, a tak se z něj stala štvaná zvěř.

Třetí díl se již nejmenuje po žádném padouchovi, ale nese jméno podle samotného hlavního antihrdiny. Frank je rozbitý jak *** hračky (za hvězdičky si doplňte nějaký přívlastek shodný, který je pro vás nejvhodnější). Zavřený ve vězeňské nemocnici cítí pochybnosti o svém životě, jaký vedl. Děsí ho poslední slova, která řekl své ženě před její smrtí. Děsí jej strach ze života, který měl žít společně s rodinou. Smrti se však nebojí a nikdy nebál, bylo by to pro něj zřejmě i jisté vysvobození. Vězni se dozvěděli o jeho stavu, chtějí toho využít a zbavit se jej a jemu by to asi ani nevadilo.

Zavřený na samotce přemítá o svém životě a o tom, jak se z něj stal osamělý mstitel s lebkou na hrudi. Mezitím Wilson Fisk v naději, že se konečně bezstarostně vyspí, jej chce stále nechat připravit o život a posílá do basy najatého zabijáka. Do vedlejší cely je zavřený hispánský zločinec Big Jesus, kterého následuje banda vězňů, aby Punishera také odkrouhnuli. Jesusovy úmysly jsou však i k Frankově překvapení jiné. Punisherův boj se zločinem však nekončí ani vězením a hodlá naplňovat svůj osud až do posledního konce.

Emotivními prostřihy do minulosti je lemován celý děj třetí knihy. Jason Aaron nás vzal na výlet hluboko do duše Punishera, který je zlomený a zničený životem. Detaily z doby po návratu z Vietnamu, kdy se cítil prázdný a byť svou rodinu miloval, takový život jej vůbec nenaplňoval.

Jak již napovídá samotný podtitul knihy, děj je zaměřen čistě na Franka a oproti prvním dvěma také skvělým dílům je i méně drastický. Tento pohled je přinejmenším zajímavý a je to příjemná změna. Již se nemůžu dočkat přečtení čtvrtého a posledního dílu série a zároveň mi je již teď líto, že jich není více.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku