REQUIEM: UPÍŘÍ RYTÍŘ 3

25.08.2021

Jestli nějaká komiksová série vyčnívá svou velkolepou a honosnou kresbou, je to Requiem. Alespoň pro mně byly první dva díly opravdovou pastvou pro oči. Olivier Lebroit má velký smysl pro detail a jeho vyobrazení pekelného násilí a všemožných bizarních postav je opravdu jedinečné. Dnes se podíváme na třetí knihu, která ale, k mému překvapení, není poslední.

Zpracování knihy je opět příkladné. Velký formát, lesklá pevná vazba bez přebalu a kvalitní papír, na kterém vyniknou všechny ty ďábelské a často i dosti erotické scenérie. Kromě samotného komiksu tady najdeme spoustu doprovodného textu a artworků. Zjistíte například, jakou hudbu by vám ke čtení doporučila autorova manželka, a věřte, že se do výběru vešla klasika, metal i elektronika. A musím pochválit i vydavatelství Crew za velmi přívětivě nastavenou cenu, za své peníze totiž dostanete opravdu dost muziky. Tahle série by i díky tomu mohla přilákat spoustu nových čtenářů, kteří běžně bublinové literatuře neholdují.

Většinu předchozího dílu strávil náš hrdina Requiem ve společnosti své milované Rebeky, i když to vůbec nebylo jednoduché. Museli tajit její příslušnost k nepřátelské rase, nechyběla ani velká a troufalá záchrana ze spárů samotného Drákuly. Setkání našich milenců tedy nebylo vrcholem, ale vlastně jen začátkem celého příběhu. Třetí kniha začíná trochu neobvykle jakýmsi souborem komentářů, ve kterých čtenáři a fanoušci téhle série posílají do pekla různé osobnosti, nejčastěji politiky a církevní představitele. Docela mě to vytrhalo z imerze a do takovéhoto komiksu se podobné komentáře spíš nehodí. Následně jsme ale naštěstí vrženi do příběhu, a to doslova, protože Rebeka je opět unesena a Requiem se nezastaví před ničím, aby ji našel. Tedy, opět našel.

Pokud jste si, stejně jako já, v minulém díle oblíbili postavu frajírka Sabra, určitě vás potěší, že i tentokrát dostal prostor pro své bohémské hlášky. I když, v tomhle komiksu asi jiné než bohémské hlášky nenajdete. Sabre má vlastně jen jediný cíl, plnými doušky si vychutnat svůj posmrtný upírský život, ale i přes to se významně zapíše do osudu hlavních hrdinů. Prostě takový Jack Sparrow, akorát o dost drsnější, krvelačný a hlavně upírský. :) Stejně jako v prvních dvou knihách, i tady vás čeká spousta bizarních postav a situací. Komiks je plný nejrůznějších odkazů a v některých případech možná až "rouhačsky" šokuje. Requiem podstoupí další složité "zkoušky z utrpení" a my díky tomu poznáme místa, která jsme nikdy nechtěli vidět. Nebo vlastně chtěli... Například harfy v předpeklí jste rozhodně chtěli vidět! Ale mě už tady vlastně nic nepřekvapuje. Tohle je prostě posmrtný život, jak si ho představuje Pat Mills.

Velká bitva se blíží k závěru, stačí pár posledních přesných zásahů. Opět končíme v poloze se vztyčeným mečem a zuřivým pohledem na nepřítele. Tahle série mi přirostla k srdci, já ji opatrně odtrhl, ale zůstala mi po ní rána plná hnisu, krve a červů. Teď se bojím docela dlouhého čekání na další knihu, abych mohl ránu opět zacelit.

Petr


Sledovat nás můžete na našem facebooku