DEADPOOL, MILÁČEK PUBLIKA 8: TAJNÉ IMPÉRIUM

01.04.2024

S Deadpoolem jsme už zažili spoustu srandy, ale i strastí, chrastění kostí a krve. Ale hlavně té srandy, že jo?

Miláček publika, kterým dozajista je, se u nás může pochlubit již osmou knihou v sérii. Naposled letěl do vesmíru a byla to jízda! Není překvapením, že zpracování knihy odpovídá zaběhnutému standardu série a taktéž scénárista Gerry Duggan zůstává stejný. Kreslíři se v průběhu série sice lehce mění, ale často se dříve nebo později vrací. Podtitul knihy je Tajné impérium, což může naznačovat jistou spojitost s Captainem Americou a jeho zálibě v Hydře, což jsme zde měli již u jiných sérií. Pro vidomé jedince další nápovědou přítomnosti amerického patriota může být i jeho vyobrazení na titulní stránce komiksu.

Deadpoolovi se poslední dobou moc nedaří, nicméně je nadšený ze svého místa u Avengers. Rozkazy mu dává samotný Steve Rogers, no téda. Wade však zatím neví, jak se to teď má s Captainem Americou a jeho úmysly, asi nečetl komiks Tajné impérium. Deadpool od něj dostane úkol najít Phila Coulsona, který pojal jisté podezření a skrýval se před svým vzorem. Před Poolem se však neschováte. A že to budou zkoušet v průběhu knihy i další.

Wade často působí jako naivní hlupák, ale to jej právě dělá, čím je, nad věcmi moc nepřemýšlí a prostě nevybíravě koná. Nicméně ani jemu se už celá ta situace nepozdává, ale co se dá dělat. Ne vždy práce holt baví. Do toho mu dcerka dělá ve škole problémy. Vypadá to, že řeší problémy, jako každý běžný občan, že? Až na to, že ne každý běžný občan má co do činění s Hydrou. Že by i jemu docvaklo, že je něco v nepořádku? Možná, a bude to opět hodně bolet. Ale co by Deadpool nevydržel, alespoň po fyzické stránce.

Zapojení Deadpoola do dějové linky Tajného impéria vyšla náramně. Dodal tomu jiskru a styl sobě vlastní. Nevybíravé a hlavně nečekané scény, které by staré známé postavy nejraději vymazaly. Jedná se každopádně o jeden z těch lepších deadpoolovských komiksů, jak dějově, tak i po zábavné stránce. Jedna kapitola jeho života je uzavřena a jsem zvědav, kam to bude směřovat dál. Don't mess with Deadpool!

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku