GOTHAM CENTRAL 3: V RAJONU ŠÍLENSTVÍ

02.10.2020

První Gotham, druhý Gotham... Už jsme za polovinou, tak doufám a hlavně věřím, že téhle skvěle rozjeté sérii nezačne docházet dech.

A začínáme pěkně z ostra, naše stará známá Renee Montoyová se totiž vrací do služby. Působí na mě tak nějak "vyklidněně". Už nemá potřebu tajit vztah se svou přítelkyní, dostala zpět parťáka, ale ani to ji neochránilo před kulkami hbitého pavoučího muže. Počkat?! Co to!? Nebojte, tohle není náš starý známý "spajdý", ale nájemný vrah, jehož služby ve velkém využívají gothamští superpadouši. Renee je naštěstí uvědomělá policistka a do akce si nezapomněla vzít roušku... Ehmm tedy neprůstřelnou vestu.

Akce je úspěšná, ale jen na 50 %, padouši jsou nadobro zpacifikováni, neprůstřelná vesta to trochu zchytala, ale Renee i její parťák jsou celí. Stačí posbírat důkazy z místa činu, bezpečně je dopravit na služebnu a všechno bude OK. To by se ale na místo činu nemohl dostat náš starý známý Corrigan, kterému není proti srsti prodávat na internetu zabavené "artefakty" z míst činu. No a co čert nechtěl, nakonec opravdu jedna kulka chybí a zrovna ta, která by pomohla objasnit zásah našich odvážných detektivů.

Opět nás tedy čeká napínavé vyšetřování, zároveň sledujeme vztahy jednotlivých kolegů z policejního oddělení a jako takový malý bonus je pak celý příběh protkán pěkně hutnou atmosférou. Pokud bych srovnával s předchozími dvěma díly, tak mi V rajonu šílenství připadají rozhodně nejlepší. Je fajn potkávat staré známé postavy a zároveň dál sledovat jejich vývoj.

Ale zpátky k ději. Netopýří muž se čím dál víc vměšuje do vyšetřování a ve sboru se tak stává kontroverzní postavou a objektem mnoha debat na téma "Co bylo dříve, Batman, nebo pošuci". Líbí se mi, že autoři tenhle rozpor nevykreslují černobíle, ale nechávají na čtenářích, aby si udělali vlastní názor.

O velké finále se tentokrát postará Doktor Desmond alias Doktor Alchemy. Musím říct, že tahle část se nejvíc blíží klasickým superhrdinským komiksům a perfektně mi sedla. Určitě si u ní vzpomenete na Hannibala Lectera a jeho spolupráci s policií v Mlčení jehňátek. A navíc, všechny ty tajemné látky a přeměny... To by asi stačilo, přeci vám nevyspoiluju celý závěr.

A protože se rád opakuju, malá rekapitulace na konec. S třetím Gotham Central přicházejí staré známé postavy, ale autorům v žádném případě nedochází dech. Takže se mi do rukou opět dostal perfektní komiks plný hutné atmosféry a já už se nemůžu dočkat čtvrté a poslední knihy.

Petr


Sledovat nás můžete na našem facebooku