MODRÁ CREW 34: ZABIJÁK (4-5)

08.07.2024

Máme v dnešním světě vůbec nějaké jistoty? Ale ano, například u nakladatelství Crew. Když už se rozhodlo vydat trojici komiksů o Zabijákovi, dal bych ruku do ohně za to, že se dočkáme i toho třetího. Světe div se, nemýlil jsem se, uběhlo jen pár týdnů a máme tady další díl téhle sondy do života a svědomí jednoho nájemného zabijáka.

Opět další komiks ze série Modrá Crew, čemuž samozřejmě odpovídá zpracování i formát. Tentokrát je ale kniha o něco napěchovanější než v případě druhého dílu a nabízí hned 114 stran plně barevného komiksu. Jedním z největších plusů u komiksů z téhle série je jejich velmi přívětivá cena. Ta doporučená je 299, ale počítejte s tím, že komiks koupíte na eshopech ještě o pár desítek korun levněji.

Jsme zpátky v Paříži, protože zabiják tvrdí, že se v téhle džungli ztratí mnohem lépe než v té tropické, ze které utekl společně se svou milou. Ta se bohužel stala objetí zabijákových nepřátel, a tak si musí dopřát menší rehabilitaci, zatím co má zabiják, aktuálně skrytý pod novou identitou, čas přemýšlet co dál. Osud mu ale do cesty docela překvapivě přivede nejen nového přítele, ale i starého známého a možnost odplaty. Tohle zabíjení je ale jiné, než běžné zakázky. Je to opravdová satisfakce. Opět chválím skvělou práci s barvami a světlem, komiks má díky tomu nezaměnitelnou atmosféru.

Co ale dál? Všem musí být jasné, že se zabiják nechystá do důchodu, i když představa klidného života v Paříži s krásnou ženou po boku musí být lákavá. Ne tak pro našeho hlavního protagonistu, který si zvykl na vysoké příjmy a navíc svou práci vnímá skoro jako poslání. Druhá část knihy je pak vlastně závěr, který nám má zabijáka ukázat zase v trochu jiném světle a právě tato část mě bavila asi nejméně. Opět se tu omílá téma "Mám své zásady, ale existují důvody díky kterým se jich nebudu držet." a rozhodně jsem čekal asi nějaký překvapivější konec.

Celkově se ale jedná o jeden z nejlepších komiksů v edici Modrá Crew, pokud tedy budeme všechny tři knihy brát jako jeden komplet. Ještě víc si teď uvědomuju, jaká škoda byla celý příběh rozdělovat i vzhledem k délce druhé knihy. Tak či tak, tuhle recenzi můžete brát jako doporučení, Zabiják je totiž i díky své atmosféře ideální komiks na léto. Vyhrňte si rukávy, rozepněte dva vrchní knoflíky u košile, do vlasů si dejte sluneční brýle a nenechte se rušit při čtení.

Petr 


Sledovat nás můžete na našem facebooku