námi nejočekávanější komiksy 2020 #01

05.02.2020

Čeští vydavatelé se už pyšní svými edičními plány na letošní rok. Někteří nás zásobují postupně, jiní vydali přehledný harmonogram a my jsme vybrali šest komiksových knih, které si letos rozhodně nenecháme ujít.

Petr:

A zrodí se hvězdy... (Comics Centrum)

Už před patnácti lety jste si mohli pořídit komiks s názvem Vycházející hvězdy, o čtyři roky později pak druhý díl... a to je vše. I když mělo dílo J.Michaela Straczynského slušnou odezvu, další pokračování se už na českém trhu neobjevilo.

Až teď, a to v té nejlepší možné podobě - přes tisíc stran, kompletní příběh, to je nová kolosální kniha. Tak už začněte šetřit, objednávky budou spuštěny 1. 4. 2020. 


Krásná temnota (Crew)

Na první pohled vypadá jako dětská četba, na ten druhý zjistíte, že dívka na obálce nespí... Krásná kresba s temným melancholickým nádechem ve mně evokuje vzpomínky na skvělou Myší hlídku, tenhle komiks ale bude dosti odlišný.

Nakladatelství Crew slibuje dospělý náhled do temných dětských duší a já se nemůžu dočkat.  


Pohádky Oscara Wildea (Comics Centrum)

Prsten Nibelungův, Kouzelná flétna a teď Oscar Wilde. Comics Centrum i jejich čtenáři si očividně oblíbili dílo P. Craiga Russella, a protože opery už byly vyčerpány, je čas na něco dalšího. Zapomeňte ale na moderní dětské příběhy studia Pixar a DreamWorks, tyhle pohádky mají atmosférou blíže k ponurým baladám z období romantismu.Filip:

Silver Surfer - Podobenství (Crew)

Postříbřený surfař v podání legendy všech legend Stana Lee ilustrovaný francouzským umělcem Moebiusem (budiž jim země lehká) v našem výběru rozhodně nemůže chybět. Je dobře, že vedle moderních komiksů se stále najde prostor vydat u nás i takovouto klasiku. Vypořádá se náš Ag hrdina s protonovým číslem 47 se svým bývalým šéfem, ničitelem planet Galactusem? No jsme na to zvědaví.


Hellboy v Mexiku (Comics Centrum)

Mexiko, Mexiko, sombrero, grande tequila! Tímto se inspiroval i náš pekelný hošík a vyráží na výlet za zeď do Mexika. Hellboy se v této zemi mihnul i v posledním svém ne moc povedeném filmu. V komiksovém podání od toho však očekávám daleko více. Kdo by se taky netěšil na červeňáka lovícího hispánské upíry. Donald by měl radost!


Batman: Zatracení (Crew)

Netopýřího muže není nikdy dost a v podání Briana Azzarella to platí dvojnásob. A i když mě jeho Batman na evropské štaci moc nenadchnul, na tento kousek se těším jako malé dítě na návštěvu u babičky, ze které si odnese nějaké drobné na čokoládu či jinou pochutinu. Je to především hororové zpracování a spojení s expertem na nadpřirozeno Johnem Constantinem, co mě nenechá klidným (v dobrém slova smyslu). Naštěstí na toto dílo nemusíme již dlouho čekat, jelikož vychází za pár dní. Letos si přijdou na své fanoušci superhrdinů s nadlidskými schopnostmi i milovníci srdceryvných příběhů. Brzy se podíváme na další šestici komiksů, které si nechceme nechat ujít.


Sledovat nás můžete na našem facebooku