PUNISHER: SVĚT SOVĚTŮ

29.10.2021

Aaron mu sice v jedné sérii osud zpečetil, ale to nijak nebránilo Ennisovi, aby se ke svému oblíbenci vrátil. Řeč je samozřejmě o samozvaném mstiteli, vdovci a typickou lebkou vyzdobeném Punisherovi.

Frank Castle a Garth Ennis k sobě patří jako bratranec se sestřenicí v Alabamě. Mi samotnému z tohoto návratu zaplesalo srdce radostí a možná jsem měl i menší erekci. Vždyť právě díky němu má Punisher ten správný šmrnc a brutální nekompromisnost. Kresby se chopil nám již taky dobře známý Jacen Burrows, který pracoval například i s velikánem, jakým je Alan Moore. Takže očekávání z tohoto zbrusu nového komiksu jsou více než velké.

Ve městě je nový mstitel, který Frankovi začal fušovat do řemesla. Dělá to dokonce tak dobře, že to leckdo našemu antihrdinovi přisuzuje a v něm to vzbuzuje až lehkou žárlivost. Podsvětí mají aktuálně pod palcem Rusové pod vedením Prončenka, který býval kdysi průměrným mafiánským bossem a teď je zčistajasna génius, což Punisherovi samozřejmě nesedí a pěkně po Punisherovsku zjišťuje informace, jak se dá, a že kolikrát to jsou metody dosti za hranou. Kluci mstitelští na sebe brzy narazí a po vyprávění svých důvodů k daným činům se nakonec dočasně spojí. Není divu, vždyť Stěpanovič (náš nový ruský kat) zažil kvůli Prončenkovi v Afghánistánu naprosté peklo, které je v komiksu dosti detailně vyobrazeno (varování, nic pro slabší povahy).

Vše se postupně vysvětluje, i díky Prončenkovy ženy. Stěpanovičova motivace taktéž dává čím dál větší smysl a nemá již co ztratit. No a Frank? Ten si prostě jede to svoje. Děj je občasně špikován ústřižky z Afghánistánu a vše je dokonale zalito krví. Na konec nás čeká menší překvapení, na které nejsem u Punishera zvyklí, ale i tak stojí opravdu za to. A na to si společně s ním připijme.

Jak jsem čekal, tak se taky stalo. Ennis mě nezklamal. Amputované končetiny, těla stažená z kůže, vybuchlé auta a další až morbidní vyobrazení jsou již tradiční součástí Punisher MAX. Se scénářem se prostě opět nemazlil a dokázal, že to s touto postavou opravdu umí. Na kom jiném se taky vyřadit že. Skvěle jej samozřejmě doplnila i Burrowsova kresba, který s kreslením podobných zhovadilostí má dostatek zkušeností, čímž umocnil zážitek z celého komiksu. Pokud jste fanoušky ať už Ennisova Punishera nebo i toho Aaronova, tak sáhnutí po tomto je naprostá povinnost.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku