SUNSTONE - MILOST! 1

04.09.2023

BDSM až za hrob, teda láska až za hrob. Ať už preferujete cokoliv z toho, dá se to i skvěle kombinovat, jak nám dokázal Stepjan Šejić ve třídílné sérii Sunstone.

Stepjan je samostatnou jednotkou. Co si jakožto scenárista vymyslí, tak si sám rovnou i nakreslí. Ať už se jedná o zmiňovanou původní sérii Sunstone nebo skvělou Harleen. Stejně tomu je i u nové série Sunstone s podtitulem Milost!, která se zaměří na vedlejší postavy z původního BDSM grafického románu. Z původní série jsem sice četl jen první díl, ale je veřejně známo, že se zde primárně řešil vztah mezi dvěma ženami Ally a Lisou, které si rády milostný život dost okořenily. Nyní se však zaměříme na Alana a Anne a jejich vzájemné, nejen intimní, chvilky. Kniha opět vyšla v měkkých deskách s chlopněmi a já očekávající pořádně vzrůšo se dávám do čtení.

Již v předmluvě nás autor upozorňuje, že máme zapomenout na původní sérii Sunstone a brát Milost! jakožto samostatný celek. Byť teda spojitost zde je a jak sám Stjepan uvádí, dojde časem i k přímému propojení. Milost je delším příběhem a začínáme před událostmi z původní série. Alan a Anne nám začínají vyprávět svůj příběh, respektive ho vyprávějí své kamarádce, spisovatelce a naši staré známé Lise. Začínáme Alanem, který již na škole rád kreslil úchylárny, ale umělecky, ne jako tomu bývá na záchodech učňáků. Kresby ho dostaly do prekérní situace a každý si na něj ukazoval prstem, což dokáže zkazit náladu. Ho to dostalo do deprese. Do doby než ho oslovila Ally (taky již dobře známá postava), která na rozdíl od ostatních měla úmysly čisté jako nepoužitý kolík. A tam to víceméně vše začalo. Najít podobně smýšlející duši je kolikrát obtížné, ještě když se o svých choutkách zdráháte mluvit. Tady se to ale povedlo.

Svou minulost nám představí i nynější Alanova partnerka Anne, a byla to pěkná rebelka s uměleckou duší. Milovnice metalu, které měl jeden koncert změnit život. Řekněme, že oba měli studentské životy poměrně divoké, každý po svém. Pro někoho může být překvapivé, že si to takhle veřejně a dost detailně přiznali. Jako v seriálu HIMYM, kde Mosby vypráví svým dětem, koho všechno ojel, než poznal jejich matku. Každopádně otevřít se je mnohdy ta správná cesta a tady to fungovalo. Alanovi a Anne se cesty spojily a i takto může začít pravá láska.

Autor se mimojiné nebál vyobrazit i detaily nejen ženských, ale i jistých mužských části těla, nad kterými s Petrem bledneme závistí. Těžko říct, zda má Stepjan vlastní zkušenosti s takto erotickou tématikou, nebo zda má pouze chlípné myšlenky, které nám vyobrazuje prostřednictvím komiksu, nicméně uchopil to hezky. Pro mě to sice není úplně ten správný šálek čaje, ale své čtenáře si to rozhodně najde. Nakreslené to je parádně, ostatně jak jsme u autora již zvyklí a vyprávění příběhu má hlavu a patu a děj pěkně plyne. Nic zde není tabu, nicméně není to jen o chlípných praktikách. Je to o lehce netradičních vztazích a pocitech, které jsou popsány velmi citlivě a chápavě. Nechybí ale ani špetka humoru. Prostě život jaký je okořeněný ostřejším chili. Pro lepší nový začátek je někdy nutné hodit minulost úplně za hlavu.

Filip


Sledovat nás můžete na našem facebooku