Už to zavánělo absťákem, ale dočkal jsem se další dávky Deadpoola. Světlo světa spatřil u nás již šestý díl série s názvem Miláček publika a jak si možná všichni vzpomínáme, měl Wade jen samé trable. Sám jsem zvědavý, jak vyřeší problém se svou démonickou manželkou, která se vlastně moc neliší od jakékoliv jiné manželky.

Bude to za chvíli přesně rok, co jsem na našem blogu recenzoval první díl cestopisného komiksu Visa Transit. Příběh dvou mladíků cestujících skrze temným socialismem "postižený" východ Evropy mě opravdu zasáhl a už jsem se moc těšil na pokračování. Ocenil jsem hlavně to, že melancholický vypravěč Nicolas de Crécy v žádném případě nahraje na...

Od premiéry netflixovské adaptace Sandmana už uběhlo pár měsíců a samozřejmě díky tomu i mírně opadl ten obrovský nárůst zájmu o Gaimanův nejslavnější komiks. Další vlna zájmu nás jistojistě čeká s druhou seriálovou řadou, my ale na nic čekat nebudeme a dnes se s vámi podělíme o naše dojmy ze čtvrté knihy, která nese podtitul Údobí mlh.

Mnohovesmír může být považován jako jedna z interpretací kvantové teorie. My zde ale nemíchejme vědu, nám jde jen o fikci. Mnohovesmír nás zajímá především z pohledu komiksů. Jeden, poslední dobou řádně propíraný, je ten Marvelácký. Ale ani ten nás teď nebude zajímat. My se zaměříme na temný mnohovesmír světa DC a bude to vysmáté.

V komiksové podobě si můžete přečíst něčí životopis, přiučit se o historii dávných civilizací, nebo se třeba dozvědět více o algebře. Proč ne? Vždyť je to médium jako každé jiné. Dneska se podíváme na komiks, který se zabývá historií mého nejoblíbenějšího žánru, kterým je science fiction. Popravdě, hned co jsem tenhle komiks zahlédl v...

MÍSTO ČINU

13.02.2023

Kriminální téma bylo, je a bude vždy vděčné. Třebaže se většina lidí sama neztotožňuje s kriminálními činy a odsuzuje je, stejně je na tom něco fascinujícího. Já to nemám jinak, v životě bych vlastnoručně neublížil ani tchýni. Ale kriminální komiksy? Nad nimi se tetelím blahem.

Rok se s rokem sešel a my jsme se opět rozhodli dát šesti (3+3) komiksům naši pečeť kvality. Tradičně jsme vybírali z publikací, které u nás vyšly v loňském roce a zároveň se dočkaly naší recenze.

Osamu Tezuka byl tuzemských čtenářům představen před více než třemi lety, a to hned díky svému opus magnum, které nese název Zpráva pro Adolfa. Oba díly si od nás odnesly nejvyšší možné ohodnocení a pokud byste se nás zeptali, jakou mangu si máte pořídit jako základ sbírky, doporučili bychom právě Adolfa. Dnes se podíváme na podobně rozsáhlý...

AKIRA 4

23.01.2023

Na první díl legendárního japonského komiksu Akira jsme si museli počkat, ale povedlo se a další pokračování už vycházejí jako na běžícím páse. Aktuálně jsme se s čtvrtým dílem přechýlili do druhé poloviny série a já jsem zvědavý, kam se po posledních katastrofických událostech celý příběh posune.

Ať je léto nebo zima, s Clarkem nám je vždycky prima! Tedy aspoň pro někoho z vás to určitě platí a máte tohoto tajuplného reportéra z Daily Planet rádi.