Amerikou zmítá chaos. Koronavirová pandemie, kosmická kostka, Afghánistán, dvacet let od pádu dvojčat, vzestup Hydry, to je jen krátký výčet z mnoha událostí související s touto velmocí. Ale my tady nejsme od toho plantat realitu a komiks dohromady.

Už je tomu více než třicet let, co se vydání dočkala první Usagiho komiksová kniha s podtitulem Ronin. Od té doby si pro nás Stan Sakai připravil dalších 34 dílů a čtenáři i odborná veřejnost se shodli, že kvalita příběhů postupem neklesá, ba naopak v některých případech graduje. Signifikantní pro tuhle sérii vždycky byla stylová černobílá kresba,...

Edice Modrá Crew se těší poměrně velké oblíbenosti, a ono se není čemu divit. Za rozumnou cenu dostanete čtyřikrát do roka pěkný evropský komiks.

Větších symbolů amerického patriotismu, než věrnost průměrného Američana k 10 Big Macům a light Colu a postava Kapitána Ameriky, snad není. Omlazený Steve Rodgers je v této roli zpět s novou sérií i s novým a za mě škaredším štítem. Poslední dobou málokterý komiksový restart stojí za to, uvidíme, jak si povede tento mladičký geront.

Jestli nějaká komiksová série vyčnívá svou velkolepou a honosnou kresbou, je to Requiem. Alespoň pro mně byly první dva díly opravdovou pastvou pro oči. Olivier Lebroit má velký smysl pro detail a jeho vyobrazení pekelného násilí a všemožných bizarních postav je opravdu jedinečné. Dnes se podíváme na třetí knihu, která ale, k mému překvapení, není...

Edice Black Label se těší poměrně velké oblíbenosti, tedy alespoň u mě to rozhodně platí. Mimo Harleen a Wonder Woman se jedná již o třetího Batmana. Tentokrát se bude potýkat hned se třemi Jokery, na což speciálně já jsem velmi zvědavý, protože tento záporák je jedním z mých nejoblíbenějších.

Pamatuji si, jako by to bylo včera. Vánoce 1997, bylo mi tenkrát deset let a pod stromečkem jsem objevil první dvě knihy ze série Malý Mikuláš. Během následujících tří večerů jsem oba díly přečetl jen pod tlumeným světlem vánočního osvětlení. Už tenkrát jsem během čtení zažil několik nekontrolovaných výbuchů smíchu, které se později opakovaly i u...

Deadpoola nikdy není dost. Většina protagonistů, kteří jsou nuceni s ním být v komiksových příbězích, si sice myslí opak, ale to rozhodně není můj případ. Já ho doslova žeru, a proto se mu mrknu na další shnilý zoubek.

Bájné město Atlantida je zahalena mnoha tajemstvími. Komiksová velmoc DC se tím inspirovala a pojala to po svém. Což určitě vám, komiksovým nadšencům, nemusím nijak osvětlovat. Pokud se však najdou i takoví, kteří o tom nemají ani páru, tak jim doporučuji začít jiným komiksem z tohoto světa.

Tak jsme se konečně dočkali, po menším odkladu se na český trh dostal druhý a závěrečný díl Hodin posledního soudu. Všichni čeští fanoušci Watchmanů (a DC universe) už netrpělivě čekají na velké finále. První kniha započala hned několik zajímavých příběhů a ukázala nám místa, na kterých bychom si Watchmany dříve jen těžko představili.