Jak by to vypadalo, kdyby si každý na světě něco přál a nedej bože by se to všem splnilo? No asi by to způsobilo vcelku chaos. Ale my chaos občas máme rádi, hlavně když je v komiksu!

Slovem "kultovní" se podle mě až moc plýtvá, ale v případě režiséra Quentina Tarantina takové označení platí beze zbytku a bez výhrad. Doufám, že se mnou souhlasíte, milí čtenáři, protože jestli se nějakej zkurvenej vocas jenom pohne, tak vás tu všechny voddělám do posledního kreténa!

Stalo se to sice v roce 1986, ale pořád to nepřestane udivovat. Havárie jaderné elektrárny stále inspiruje spoustu literatury, televizního i herního průmyslu.

Co se týče Jodorowského universa Metabaronů, už jsme toho na našem blogu sepsali spoustu. Světe div se, pořád nám tady chybělo asi nejzásadnější dílo. Pokud chybělo i vám, možná jste zaznamenali nedávný nový dotisk téhle kultovní komiksové knihy. Sypeme si popel na hlavu a zároveň to nebudeme zbytečně prodlužovat, pojďme se raději společně podívat,...

BETELGEUSE

22.01.2024

V červnu roku 2022 jsem se v naší recenzi doslova rozplýval nad komiksem, který nesl tajemný název Aldebaran a jeho autor, Brazilec Luiz Eduardo Oliveira, se skrýval za jednoduchým a úderným pseudonymem LEO. Ok, vím, že jste se teď všichni vrátili dvacet let na zpět a zavzpomínali na erotický magazín, ale LEO je opravdu především komiksový...

JOKER 2

15.01.2024

Snem spousty Američanů je dovolená v Evropě. Byť většina zřejmě ani neví, kde to je a jaké jsou zde vlastně země. Jokerovi se tohle přání splní a ten určitě ví, že už neexistuje Československo, a že Eiffelovka byla napřed v Paříži a až potom ve Vegas.

Tak na tohle jsem se těšil hodně! "Obžalovaný Batmane povstaňte, je na čase Vás nevybíravě odsoudit, neb jsem Dredd!" Třeba spolu budou ale nakonec spolupracovat.

KLETBA

01.01.2024

Na komiksy od malého českého nakladatelství Mighty Boys máme na našem blogu jiného specialistu a tím je milovník vonných svíček a bublinkových fólií, můj ctěný kolega Filip. Doufám, že jsem ho neuvedl do rozpaků, protože to je právě on, kdo bude mít na starosti finální korekce tohohle článku. Já bych se s vámi chtěl podělit o své dojmy z...

Okolo je stále vánoční nálada, venku se střídá bílý sníh s černou hmotou. Tou však není Venom, ale hnusné bahno, od kterého je můj pes zasviněný až za ušima, ach jo.

Ho ho ho, nebo INRI, nebo jaké postavičce na Vánoce u Vás dáváte přednost. Já jsem určitě zastánce Ježíška, ale mám rád i Batmana, takže se spokojím s vyžraným čističem komínů drandícím na sudokopytnících, kterého náš netopýří hrdina určitě preferuje.