Někdy je fajn být mimo povědomí lidí, nebo dělat věci takříkajíc na tajňačku. Někteří se o to ani nemusí snažit a ostatní je "ghostí", jiným zase nedá nikdo pokoj a je těžké zůstat inkognito.

Od premiéry seriálového Sandmana uběhlo už mnoho vody, a tak by se mohlo zdát, že zájem o tenhle komiks trochu opadl. Ne tak u nás na Iron Comicsu, tady se tahle klasika drží doslova železnou silou. Proto se dnes, společně s vámi, naši milí čtenáři, podíváme na sedmou, respektive osmou knihu ze Sandmanovské série.

Graffiti, street art, nástěnné malby, stříkance, popsané zdi = rozmanité umění ulice. Umění, úprava veřejného prostranství, nebo jen vandalismus? Setkáváme se s tím ale už od pravěku, takovým prvním street artem byly vlastně nástěnné malby, že? Ty mě přitahovaly už v hodinách dějepisu, mamuti a lovci na stěnách vyprávěli svůj vlastní příběh. Tady...

ATENTÁT

11.09.2023

"Atentát v posteli…". Tohle ale naštěstí není o písničce od generátoru náhodných slov, zde půjde o mnohem zajímavější a opravdové umělecké dílo.

BDSM až za hrob, teda láska až za hrob. Ať už preferujete cokoliv z toho, dá se to i skvěle kombinovat, jak nám dokázal Stepjan Šejić ve třídílné sérii Sunstone.

TAJNÁ INVAZE

01.09.2023

Co se týče komiksů vycházejících pod značkami Marvel a DC, na ty se většinou zaměřuje můj redakční kolega, vášnivý houbař a milovník dobrého vína, Filip. Nebudu chodit kolem horké kaše, Tajnou invazi jste si v českém jazyce mohli přečíst už v roce 2015 a spousta z vás jistě právě tuto knihu ze série UKK vlastní ve své sbírce. Komiksový...

METABARON 2

28.08.2023

Je to vlastně docela zajímavé, ale předchozí Metabaron od Jerryho Frissena je pro mě jeden z nejlepších komiksů z Jodorowského slavného universa. Autor se jeho odkazu chopil s velkou úctou ale zároveň vytvořili čtivý a akční komiks, který se může pochlubit promyšleným dějem. Pamatuju si, že jsem ho před těmi třemi lety doslova hltal a jsem moc rád,...

Červená je nová černá! Aneb když se hlavní symbiontí role zhostí Carnage namísto tradičního Venoma. Postava je to zcela jistě zajímavá a zaslouží si samostatný příběh, a tak ho tu máme.

Co se stane, když smícháte červenou s černou? Asi hnědá, kterou dost možná bude mít někdo na kalhotách. Blíží se k nám totiž duel Venoma s maniakálním symbiontem Carnage.

Recepty, kuchařky, s Italem v kuchyni, Bible grilování apod., jsou knihy, u kterých si většinou jen prohlížím obrázky, tak jako donedávna u komiksů. Teď už je i čtu a někdy vlastně taky tu kuchařku, když nevím jak udělat výbornou brokolici. Ale co taková kniha s názvem Recept na lásku. Tenhle recept už nepotřebuju, ale kdo ví, třeba tam najdu...