DALŠÍ ČLÁNKY

JIZVY

24.06.2024

Nakladatelství Mighty Boys na český trh nedávno přineslo další z velkých komiksových špalků, tentokrát hned dvojici knih s názvem Agent strachu, na které se ve své recenzi minulý týden podíval Filip. Jako velké překvapení jste pak mohli získat výrazně menší komiksovou knihu Jizvy, na kterou si dnes posvítím já.

AGENT STRACHU

17.06.2024

Agent strachu je další ze série Fabula, která je známá svou pořádnou délkou a hlavně vahou svých komiksů. Můj největší strach byl, že tuhle zásilku neunesu, ale naštěstí jsem to s pár pauzami dal.

Máme tady další díl série Legendy Marvel a opět i malé déjà vu. Možná si někteří z vás pamatují dobu před už více než deseti lety, kdy u nás komiks Zombie z Marvelu vyšel v Ultimátním komiksovém kompletu, což byl mimochodem ten první, černý. Krásná doba, všichni jsme byli o deset let mladší a Filip měl nad postelí plakát Karla...

Jednoznačně nejrecenzovanějším superhrdinou na našem vyžehleném webu je Batman. Letos v květnu oslavil krásných 85 let, ale stále nás tenhle kmet nepřestane udivovat.

Nedávno jsme tady měli první díl Zabijáka z kolekce Modrá Crew, který si v recenzi odnesl skvělé hodnocení. Není tedy divu, že už jsem se moc těšil na pokračování a dnes nastal ten správný čas se na něj podívat a podělit se s vámi o své dojmy.

PŘIZNÁNÍ

20.05.2024

Co se týče japonské mangy, uznávám, že na našem blogu máme poměrně velké mezery. Pokud se ale objeví nějaký zásadnější kousek, nejlépe koncentrovaný v jedné knize, nenecháme si ho ujít. Stejně jako dnes recenzované Přiznání, na které nás pánové a dámy z nakladatelství Crew pěkně navnadili.

Téma druhé světové války se samozřejmě nevyhýbá ani komiksům a napadá mě hned několik skvělých titulů, které si mě za ty roky, co se komiksům věnuju, dokázaly získat. Dnes si na tento konflikt posvítíme zase z jiného úhlu a v trochu odlišných odstínech barev. Nakladatelství Garamond a především samotný Amazing Améziane mě nedávno přesvědčili u...

Série Nesnáším Pohádkov mezi nás vlétla jako fujavice a svou nevybíravou a velmi zábavnou formou si získala srdce, i jiné části těla, nejen mé, ale mnoha dalších čtenářů.

Červené neopreny a hláškování i v nejméně vhodný okamžik, to jsou asi jediné dvě věci, které tyto dva spojuje. O kom, že je řeč? No přece o snad nejznámějším hrdinovi ze světa Marvelu Spider-manovi a o hnijícím kanadském degenerátovi Deadpoolovi.

BLÍZKO

29.04.2024

Tlusté knihy, to já ráda, krásná obálka, která vzbuzuje klid svou modrou barvou a mořem. Vypadá to slibně. Tentokrát se mi dostává do rukou komiks s názvem Blízko, o dvou chlapcích, jejich kamarádech a rodinách.

ZÁZRAKY

22.04.2024

Je čas se pomalu ale jistě podívat na další komiks ze série Legendy Marvel. Jsme sice trochu pozadu, protože na pultech obchodů už najdete novější knihu s názvem Zombie z Marvelu, ale nevadí, my nikam nespěcháme. A není ani proč, už jste totiž měli dvě příležitosti si Zázraky pořídit, kromě Ultimátního komiksového kompletu jsme se komiksu dočkali...

Jako kluk jsem si spíše hrál s autíčky a s plastovými vojáčky. Domečkům pro panenky dával spíše přednost Petr. Nicméně tenhle domeček nebude o dokonalém soužití Margot Robbie a Ryana Goslinga.

Ministranty a kadidla připravit, aby se kardinálove nenudili, a jdeme volit papeže. Konkláve je totiž podtitul již třetí knihy ze série Lazarus.

Rok se s rokem sešel a Filip s Petrem jak by smet, a to znamená jediné! Pravidelná kontrola na venerologii je tady. A hned po ní míříme na již tradiční pražský Comic-Con! A je důvod k oslavě, neboť se jedná o půlkulatiny! Nahodit superhrdinské oblečky, přísné výrazy a šup do Prahy.

MRÁZ

25.03.2024

Jaro už je tady a mrazivé dny nás snad už pro tuto chvíli opustily. Někde však stále mrzne až praští, jako třeba v komiksové novince Mráz. Tak se pojďme trochu ochladit.

Pomalu, ale jistě se blížíme do finále a já při tom tak nesnáším loučení. Posledním dvěma svazkům Sandmana jsem se tedy rozhodl dát větší odstup od těch předchozích a dnes se už konečně můžeme podívat na devátou knihu z téhle povedené série. Ta nese podtitul Blahovolné a první, čím vás překvapí, je rozhodně její tloušťka.

SUDETENLOVE

15.03.2024

Když jsem uviděla knihu s názvem Sudetenlove, okamžitě jsem, psíma očima, urgovala Filipa, aby nám zařídil tento krásný počin na recenzi. Víte, nevybírám si knihy s úplně lehkým a bezstarostným tématem. A tohle není výjimka, téma Sudet v mnohých z nás doznívání i nyní, několik desítek let po tom, co se to všechno stalo. Ať už se jedná o zapšklost...

Předloňská filmová adaptace režiséra Denise Villeneuva opět zvedla vlnu zájmu o tohle klasické sci-fi, a tak není divu, že jsme se od té doby dočkali nejrůznějších vydání knižní předlohy. To samé platí pro videohry, deskovky anebo právě komiksy, které nás na našem blogu zajímají nejvíce. Pokud jste viděli název dnešní recenze, asi pro vás nebude...

Živí mrtví jsou neutuchajícím popkulturním fenoménem. Letos vychází další seriál, ve kterém se vrátí všemi oblíbený Rick. Ani v komiksovém světě však nezůstávají pozadu, a tak tady máme Cizince.

Jak jste si užili nedávný blockbuster Zabiják z produkce Netflixu? Režisér David Fincher má s touhle streamovací službou očividně dobré zkušenosti, a tak už pro ně natočil druhý film. Světe div se, nakladatelství Crew se hned chopilo příležitosti a přináší nám komiks, který posloužil jakožto námět k tomuto filmu. To samozřejmě chválím a podobně...

Myslíme, že už nastal ten správný čas si zrekapitulovat loňský rok. Inflace, volba prezidenta, korunovace krále… Už jste se určitě lekli, že jsme se přetransformovali na blog s politickými komentáři, že? Ale nebojte, my se jako každý rok podíváme na to, které 3+3 loni vydané komiksy nás nejvíce zaujaly. Opět vybíráme z komiksů z české distribuce,...

Jak by to vypadalo, kdyby si každý na světě něco přál a nedej bože by se to všem splnilo? No asi by to způsobilo vcelku chaos. Ale my chaos občas máme rádi, hlavně když je v komiksu!

Slovem "kultovní" se podle mě až moc plýtvá, ale v případě režiséra Quentina Tarantina takové označení platí beze zbytku a bez výhrad. Doufám, že se mnou souhlasíte, milí čtenáři, protože jestli se nějakej zkurvenej vocas jenom pohne, tak vás tu všechny voddělám do posledního kreténa!

Stalo se to sice v roce 1986, ale pořád to nepřestane udivovat. Havárie jaderné elektrárny stále inspiruje spoustu literatury, televizního i herního průmyslu.

Co se týče Jodorowského universa Metabaronů, už jsme toho na našem blogu sepsali spoustu. Světe div se, pořád nám tady chybělo asi nejzásadnější dílo. Pokud chybělo i vám, možná jste zaznamenali nedávný nový dotisk téhle kultovní komiksové knihy. Sypeme si popel na hlavu a zároveň to nebudeme zbytečně prodlužovat, pojďme se raději společně podívat,...

BETELGEUSE

22.01.2024

V červnu roku 2022 jsem se v naší recenzi doslova rozplýval nad komiksem, který nesl tajemný název Aldebaran a jeho autor, Brazilec Luiz Eduardo Oliveira, se skrýval za jednoduchým a úderným pseudonymem LEO. Ok, vím, že jste se teď všichni vrátili dvacet let na zpět a zavzpomínali na erotický magazín, ale LEO je opravdu především komiksový...

JOKER 2

15.01.2024

Snem spousty Američanů je dovolená v Evropě. Byť většina zřejmě ani neví, kde to je a jaké jsou zde vlastně země. Jokerovi se tohle přání splní a ten určitě ví, že už neexistuje Československo, a že Eiffelovka byla napřed v Paříži a až potom ve Vegas.

Tak na tohle jsem se těšil hodně! "Obžalovaný Batmane povstaňte, je na čase Vás nevybíravě odsoudit, neb jsem Dredd!" Třeba spolu budou ale nakonec spolupracovat.

KLETBA

01.01.2024

Na komiksy od malého českého nakladatelství Mighty Boys máme na našem blogu jiného specialistu a tím je milovník vonných svíček a bublinkových fólií, můj ctěný kolega Filip. Doufám, že jsem ho neuvedl do rozpaků, protože to je právě on, kdo bude mít na starosti finální korekce tohohle článku. Já bych se s vámi chtěl podělit o své dojmy z...