DALŠÍ ČLÁNKY

Ministranty a kadidla připravit, aby se kardinálove nenudili, a jdeme volit papeže. Konkláve je totiž podtitul již třetí knihy ze série Lazarus.

Rok se s rokem sešel a Filip s Petrem jak by smet, a to znamená jediné! Pravidelná kontrola na venerologii je tady. A hned po ní míříme na již tradiční pražský Comic-Con! A je důvod k oslavě, neboť se jedná o půlkulatiny! Nahodit superhrdinské oblečky, přísné výrazy a šup do Prahy.

MRÁZ

25.03.2024

Jaro už je tady a mrazivé dny nás snad už pro tuto chvíli opustily. Někde však stále mrzne až praští, jako třeba v komiksové novince Mráz. Tak se pojďme trochu ochladit.

Pomalu, ale jistě se blížíme do finále a já při tom tak nesnáším loučení. Posledním dvěma svazkům Sandmana jsem se tedy rozhodl dát větší odstup od těch předchozích a dnes se už konečně můžeme podívat na devátou knihu z téhle povedené série. Ta nese podtitul Blahovolné a první, čím vás překvapí, je rozhodně její tloušťka.

SUDETENLOVE

15.03.2024

Když jsem uviděla knihu s názvem Sudetenlove, okamžitě jsem, psíma očima, urgovala Filipa, aby nám zařídil tento krásný počin na recenzi. Víte, nevybírám si knihy s úplně lehkým a bezstarostným tématem. A tohle není výjimka, téma Sudet v mnohých z nás doznívání i nyní, několik desítek let po tom, co se to všechno stalo. Ať už se jedná o zapšklost...

Předloňská filmová adaptace režiséra Denise Villeneuva opět zvedla vlnu zájmu o tohle klasické sci-fi, a tak není divu, že jsme se od té doby dočkali nejrůznějších vydání knižní předlohy. To samé platí pro videohry, deskovky anebo právě komiksy, které nás na našem blogu zajímají nejvíce. Pokud jste viděli název dnešní recenze, asi pro vás nebude...

Živí mrtví jsou neutuchajícím popkulturním fenoménem. Letos vychází další seriál, ve kterém se vrátí všemi oblíbený Rick. Ani v komiksovém světě však nezůstávají pozadu, a tak tady máme Cizince.

Jak jste si užili nedávný blockbuster Zabiják z produkce Netflixu? Režisér David Fincher má s touhle streamovací službou očividně dobré zkušenosti, a tak už pro ně natočil druhý film. Světe div se, nakladatelství Crew se hned chopilo příležitosti a přináší nám komiks, který posloužil jakožto námět k tomuto filmu. To samozřejmě chválím a podobně...

Myslíme, že už nastal ten správný čas si zrekapitulovat loňský rok. Inflace, volba prezidenta, korunovace krále… Už jste se určitě lekli, že jsme se přetransformovali na blog s politickými komentáři, že? Ale nebojte, my se jako každý rok podíváme na to, které 3+3 loni vydané komiksy nás nejvíce zaujaly. Opět vybíráme z komiksů z české distribuce,...

Jak by to vypadalo, kdyby si každý na světě něco přál a nedej bože by se to všem splnilo? No asi by to způsobilo vcelku chaos. Ale my chaos občas máme rádi, hlavně když je v komiksu!

Slovem "kultovní" se podle mě až moc plýtvá, ale v případě režiséra Quentina Tarantina takové označení platí beze zbytku a bez výhrad. Doufám, že se mnou souhlasíte, milí čtenáři, protože jestli se nějakej zkurvenej vocas jenom pohne, tak vás tu všechny voddělám do posledního kreténa!

Stalo se to sice v roce 1986, ale pořád to nepřestane udivovat. Havárie jaderné elektrárny stále inspiruje spoustu literatury, televizního i herního průmyslu.

Co se týče Jodorowského universa Metabaronů, už jsme toho na našem blogu sepsali spoustu. Světe div se, pořád nám tady chybělo asi nejzásadnější dílo. Pokud chybělo i vám, možná jste zaznamenali nedávný nový dotisk téhle kultovní komiksové knihy. Sypeme si popel na hlavu a zároveň to nebudeme zbytečně prodlužovat, pojďme se raději společně podívat,...

BETELGEUSE

22.01.2024

V červnu roku 2022 jsem se v naší recenzi doslova rozplýval nad komiksem, který nesl tajemný název Aldebaran a jeho autor, Brazilec Luiz Eduardo Oliveira, se skrýval za jednoduchým a úderným pseudonymem LEO. Ok, vím, že jste se teď všichni vrátili dvacet let na zpět a zavzpomínali na erotický magazín, ale LEO je opravdu především komiksový...

JOKER 2

15.01.2024

Snem spousty Američanů je dovolená v Evropě. Byť většina zřejmě ani neví, kde to je a jaké jsou zde vlastně země. Jokerovi se tohle přání splní a ten určitě ví, že už neexistuje Československo, a že Eiffelovka byla napřed v Paříži a až potom ve Vegas.

Tak na tohle jsem se těšil hodně! "Obžalovaný Batmane povstaňte, je na čase Vás nevybíravě odsoudit, neb jsem Dredd!" Třeba spolu budou ale nakonec spolupracovat.

KLETBA

01.01.2024

Na komiksy od malého českého nakladatelství Mighty Boys máme na našem blogu jiného specialistu a tím je milovník vonných svíček a bublinkových fólií, můj ctěný kolega Filip. Doufám, že jsem ho neuvedl do rozpaků, protože to je právě on, kdo bude mít na starosti finální korekce tohohle článku. Já bych se s vámi chtěl podělit o své dojmy z...

Okolo je stále vánoční nálada, venku se střídá bílý sníh s černou hmotou. Tou však není Venom, ale hnusné bahno, od kterého je můj pes zasviněný až za ušima, ach jo.

Ho ho ho, nebo INRI, nebo jaké postavičce na Vánoce u Vás dáváte přednost. Já jsem určitě zastánce Ježíška, ale mám rád i Batmana, takže se spokojím s vyžraným čističem komínů drandícím na sudokopytnících, kterého náš netopýří hrdina určitě preferuje.

Komu se nelení, tomu se zelení, a že to může být i ohavné. Vrací se nám totiž gama obřík, kterému by podlehla nejen princezna Fiona, ale i my.

Není to tak dávno, co jsme se v jednom z našich článků věnovali knize, která mapuje historii slavného filmového studia Ghibli. Jake Cunningham a Michael Leaderov se ale nezastavili jen u díla slavného režiséra Hajao Mijazakiho a nakladatelství Gate nám tak servíruje další knihu, o kterou se tito dva pánové postarali. Asi pro vás nebude překvapením,...

Už máte dost všech těch ohraných hrdinů a chcete něco nového? Autoři nové série nám něco takového právě slibují a alespoň dle pojmenování knihy by to mělo být fenomenální.

Taky vás tahle předvánoční nálož komiksů dostihla nepřipravené? Valí se na nás jedna novinka za druhou a my už si musíme s Filipem dobře vybírat, na které kousky se zaměříme v našich pravidelných recenzích. I přes to jsem si našel čas na jednu letitou sérii, která se přesně hodí k tomuhle melancholickému počasí. A kam jinam se schovat před deštěm...

RANAŘI

20.11.2023

Někdo umí rány dávat, někdo přijímat, někdo obojí najednou a třeba já nezvládám ani jedno. Protagonisté z komiksu Ranaři budou zřejmě zvládat to i to, a očekávám jednu velkou opičárnu.

Občas se v našich článcích dostáváme mimo tradiční vody komiksu a už jsme se s vámi podělili o naše dojmy z Ghibliotéky nebo například cyberpunkového lorebooku. Dneska tady máme ale opravdu těžkotonážní téma, protože se podíváme na "chlapce, který zůstal naživu".

Kdo by nepamatoval Rodinná pouta? Já je třeba úspěšně vytěsnil z hlavy a nyní mě to čeká s podobně kvalitním kinematografickým skvostem jménem Eliška a Damián.

Je to vlastně jen pár týdnů, co jsme tady měli recenzi komiksové adaptace slavného díla H. P. Lovecrafta. Naše hodnocení bylo vysoké, dokonce to nejvyšší možné. Jednalo se ale pouze o první část příběhu. Čekání naštěstí netrvalo moc dlouho a dnes se tak společně podíváme na druhý svazek.

FARMA ZVÍŘAT

30.10.2023

Ty svině! Ale ne, to nebylo na vás, čtenáře. Já jen, že ta prasata ve vedení podělají, co se dá. Ale nemám na mysli ani naši vládu. Budeme se věnovat opravdovým zvířátkům.

"Who let the dogs out, who, who, who, who?" No přece Arthur Conan Doyle a nebude to žádný roztomilý a mazlivý pejsek. Ale nebojte se, nám pokousání nehrozí, jednak já mám pouze pomeraniana, a také se jedná se pouze o adaptaci slavného díla.