DALŠÍ ČLÁNKY

Není to tak dávno, co jsme se podívali na první komiks ze série Vrcholná republika a už tady máme druhý svazek s podtitulem Srdce Drengirů. Zasazení do období vzdáleného cca 200 let před první epizodou mě popravdě úplně neohromilo a jsem zvědavý, jestli se autorům podařilo šlápnout na plyn. A tím nutně nemyslím zrychlit.

Víte co je lepší, než zažít fantastickou trojku? No přece Fantastická čtyřka! Pro mě a pro všechny ostatní, kteří nikdy nezažili ani jedno, tady máme aspoň komiks s touto tematikou.

Počasí venku se zbláznilo, ale i přes to se to tam už pěkně zelená. Podobně to je i s naším hrdinou. A jelikož on nelení, tak se mu zelení úplně všechno.

Šestý Sandman s podtitulem Báje a odlesky? Vždyť toho jsme tu měli nedávno. Modří už vědí, šestá Sandmanova kniha je totiž rozdělena na dvě části. Ta předchozí si od nás odnesla vysoké hodnocení a já jsem proto velice zvědav, jak se Gaimanovi povedla vystavět druhá polovina téhle snové sbírky povídek.

Downset, červená 58, červená 58, head! Nebo tak nějak se to při rozehrávce v americkém fotbale říká, nebo ne? No nic, touchdown a jdeme na to.

Pěkný večer, ráno, nebo třeba dobrou chuť, pokud zrovna obědváte, naši milí čtenáři. Je právě 00:45 a já začínám psát tuhle recenzi na první komiks ze série Star Wars - Vrcholná Republika. O publikacích z tohohle kultovního universa jsme se u nás rozepsali až až, ale dnes se podíváme na něco úplně nového a snad i stejně povedeného.

Umělá inteligence je čím dál tím více propírané téma a narážíme na ni i na místech, kde bychom to nečekali. Vždyť i ledničky už jsou chytřejší než někteří lidé.

Michal Menšík alias Nikkarin patří už několik let mezi nejvyhledávanější tuzemské komiksové autory. Jeho osobitá kresba a příběhy protkané humorem jsme několikrát ocenili i na našem blogu. Na nedávném pražském Comic-Conu jsme měli příležitost položit mu několik otázek.

Šestý Sandman! Je tady a je ho jenom půl. No tak počkat!? Půlka knihy, v tom musí být nějaký háček. Nebojte, v první části Bájí a odlesků nás čeká hned šestice povídek ze Sandmanovského světa. Já jsem nedočkavý, protože přesně takový formát mi k téhle kultovní sérii sedí nejlépe.

KONEC LIDCTVA

05.05.2023

"Já bych všechny ty internety a počítače zakázala." Takové poselství před více než dvaceti lety šířila důchodkyně Věrka. Kdyby jen věděla, že na tom něco bylo. Alespoň hrdinové z DC by bez internetu měli dosti usnadněnou práci, ale více už v komiksu.

AKIRA 5

02.05.2023

本日は、シリーズ5作目となる.. A pardon! Dnes se podíváme na už pátou knihu ze série Akira. Tenhle letitý japonský manga fenomén si podle všeho našel velkou oblibu i u českých čtenářů, a tak jednotlivé díly přicházejí bez větších prodlev.

Praha má své Bohnice, Opava je celá jeden velký blázinec, já si tak někdy připadám i v kanclu, nás ale zajímá ten v Gothamu. Arkham Asylum je ústav pro ty nejnebezpečnější choromyslné zločince a ne vždy svůj účel plní na jedničku. Vždyť "jenom blázni se radujou"...

Svátek fantasy, komiksů a obecně popkultury je zase tady. Již tradičně máme namířeno do našeho hlavního města na místo, jež se zove O2 universum. Čtvrtý ročník pražského Comic-Conu slibuje opět řadu hereckých hvězd, komiksových autorů, ale i dalších zajímavých hostů, cosplayů a všelijakého širokého programu pro všechny věkové kategorie. Obecně...

TULÁK

14.04.2023

Taky máte občas chuť se na všechno vybodnout a žít si chvíli život ve stylu "kam mě vítr zavane"? Pro někoho je to možná pocit nejistoty, pro jiného zase dobrodružství z neznámého. Ať už se řadíte do jakékoliv skupiny, zde jste se zatoulali správně, neboť tady máme komiks s příhodným názvem Tulák.

Nejen STS Chvojkovice Brod jsou slušnej oddíl, ten Sebevražedný by klidně mohl Koudelkovi konkurovat a v potenciálním vzájemném střetu by vše záviselo na odhodlání týmu Amandy Wallerové a aktuálním záznamem v kondicogramu Luďka Soboty.

Rodina je základ, a teď je otázka čeho. Každý to může vnímat trochu jinak, nicméně asi většina se shodneme na tom, že je fajn aspoň nějakou tu rodinu mít. I když to s nimi samozřejmě není vždy jednoduché. Ne každý má však to štěstí. Otázkou rodin, byť trochu v jiném kontextu, se zabývá i komiks, který mi právě přistál v rukou....

To máte tak, vydáte si kultovní komiksovou sérii, ta si pak 30 let spokojeně žije svým kultovním životem a najednou se na Netflixu objeví seriál, který všechno nabourá. Sandman se dostal do středu zájmu mnoha diváků, kteří by dříve o komiksovou předlohu ani nezavadili. Je to dobře? Je to skvělé, a když se mě někdo zeptá, jestli bych mu...

Kingdom Come: Deliverance se stal celosvětovým fenoménem a my můžeme být hrdí, že původně hra vznikla v našich končinách. Milovníky videoher nebo české historie to nemohlo minout a svůj potenciál využívá i nadále. Kromě spousty merche vznikají i další předměty, mezi kterými jsou i například tištěné publikace. Tím posledním je komiks, který má...

"Bábo pusť v televizi tu dedektivku." Možná jste i vy jako děti u vašich prarodičů slýchávali podobné větičky. Doby se však kvapem posouvají kupředu a já jako děda budu chtít dedektivky do VR nebo něčeho podobného. Aktuálně si však bohatě vystačím s komiksovým zpracováním a navíc pokud je to zkombinované se sci-fi tématikou, tak po tom vyloženě...

Už to zavánělo absťákem, ale dočkal jsem se další dávky Deadpoola. Světlo světa spatřil u nás již šestý díl série s názvem Miláček publika a jak si možná všichni vzpomínáme, měl Wade jen samé trable. Sám jsem zvědavý, jak vyřeší problém se svou démonickou manželkou, která se vlastně moc neliší od jakékoliv jiné manželky.

Bude to za chvíli přesně rok, co jsem na našem blogu recenzoval první díl cestopisného komiksu Visa Transit. Příběh dvou mladíků cestujících skrze temným socialismem "postižený" východ Evropy mě opravdu zasáhl a už jsem se moc těšil na pokračování. Ocenil jsem hlavně to, že melancholický vypravěč Nicolas de Crécy v žádném případě nahraje na...

Od premiéry netflixovské adaptace Sandmana už uběhlo pár měsíců a samozřejmě díky tomu i mírně opadl ten obrovský nárůst zájmu o Gaimanův nejslavnější komiks. Další vlna zájmu nás jistojistě čeká s druhou seriálovou řadou, my ale na nic čekat nebudeme a dnes se s vámi podělíme o naše dojmy ze čtvrté knihy, která nese podtitul Údobí mlh.

Mnohovesmír může být považován jako jedna z interpretací kvantové teorie. My zde ale nemíchejme vědu, nám jde jen o fikci. Mnohovesmír nás zajímá především z pohledu komiksů. Jeden, poslední dobou řádně propíraný, je ten Marvelácký. Ale ani ten nás teď nebude zajímat. My se zaměříme na temný mnohovesmír světa DC a bude to vysmáté.

V komiksové podobě si můžete přečíst něčí životopis, přiučit se o historii dávných civilizací, nebo se třeba dozvědět více o algebře. Proč ne? Vždyť je to médium jako každé jiné. Dneska se podíváme na komiks, který se zabývá historií mého nejoblíbenějšího žánru, kterým je science fiction. Popravdě, hned co jsem tenhle komiks zahlédl v...

MÍSTO ČINU

13.02.2023

Kriminální téma bylo, je a bude vždy vděčné. Třebaže se většina lidí sama neztotožňuje s kriminálními činy a odsuzuje je, stejně je na tom něco fascinujícího. Já to nemám jinak, v životě bych vlastnoručně neublížil ani tchýni. Ale kriminální komiksy? Nad nimi se tetelím blahem.

Rok se s rokem sešel a my jsme se opět rozhodli dát šesti (3+3) komiksům naši pečeť kvality. Tradičně jsme vybírali z publikací, které u nás vyšly v loňském roce a zároveň se dočkaly naší recenze.

Osamu Tezuka byl tuzemských čtenářům představen před více než třemi lety, a to hned díky svému opus magnum, které nese název Zpráva pro Adolfa. Oba díly si od nás odnesly nejvyšší možné ohodnocení a pokud byste se nás zeptali, jakou mangu si máte pořídit jako základ sbírky, doporučili bychom právě Adolfa. Dnes se podíváme na podobně rozsáhlý...

AKIRA 4

23.01.2023

Na první díl legendárního japonského komiksu Akira jsme si museli počkat, ale povedlo se a další pokračování už vycházejí jako na běžícím páse. Aktuálně jsme se s čtvrtým dílem přechýlili do druhé poloviny série a já jsem zvědavý, kam se po posledních katastrofických událostech celý příběh posune.

Ať je léto nebo zima, s Clarkem nám je vždycky prima! Tedy aspoň pro někoho z vás to určitě platí a máte tohoto tajuplného reportéra z Daily Planet rádi.

ZEMĚ POTOMKŮ

13.01.2023

Trystero patří mezi nejmenší česká komiksová nakladatelství, ale i přes to už má ve svém portfoliu deset knih. Ta poslední nese název Země potomků a jako obvykle k jejímu vydání přispěli backeři na serveru Hithit. Kampaň tedy dopadla dobře, já už tady mám jeden z výtisků a nedočkavě se pouštím do čtení, protože se mi tenhle skoro třistastránkový...