Všechny články

Oproti minulému ročníku, kdy jsme měli na sbalení kartáčků a žehlícího prkna na nerdovský výlet pouze dva dny, jsme se na letošní akci chystali několik měsíců. Důvodem jsou jednak proběhlá koronavirová opatření a jednak dřívější potvrzení naší účasti organizátory. Vyzbrojení očkováním, respirátory, haldou komiksů a deskovek, naše štace začíná na...

SHI 1 + 2

11.10.2021

Francouzský komiks Shi jsem už před delší dobou zaznamenal v rámci edice "Modrá Crew", kde nakonec nevyšel, i když jsem to bral jako hotovou věc. Možná i díky tomu jsme se aktuálně dočkali českého vydání od nakladatelství Josef Vybíral.

Říká se do třetice všeho dobrého, v případě dalšího Kapitána Ameriky s menší nadsázkou doufám v trochu něco lepšího, než byly první dva díly, které sice nebyly vyloženě špatné, ale mé očekávání bylo lehce větší.

Série Legendy Marvelu slibuje ty nejkultovnější komiksové knihy tohohle obřího amerického nakladatelství. U prvních dvou svazků jsem si byl jistý, že se nakladatelství Crew podařilo sáhnout po opravdu zásadních a zároveň moderních komiksech. U Deadpoola už mám menší pochybnosti.

Amerikou zmítá chaos. Koronavirová pandemie, kosmická kostka, Afghánistán, dvacet let od pádu dvojčat, vzestup Hydry, to je jen krátký výčet z mnoha událostí související s touto velmocí. Ale my tady nejsme od toho plantat realitu a komiks dohromady.

Už je tomu více než třicet let, co se vydání dočkala první Usagiho komiksová kniha s podtitulem Ronin. Od té doby si pro nás Stan Sakai připravil dalších 34 dílů a čtenáři i odborná veřejnost se shodli, že kvalita příběhů postupem neklesá, ba naopak v některých případech graduje. Signifikantní pro tuhle sérii vždycky byla stylová černobílá kresba,...

Edice Modrá Crew se těší poměrně velké oblíbenosti, a ono se není čemu divit. Za rozumnou cenu dostanete čtyřikrát do roka pěkný evropský komiks.

Větších symbolů amerického patriotismu, než věrnost průměrného Američana k 10 Big Macům a light Colu a postava Kapitána Ameriky, snad není. Omlazený Steve Rodgers je v této roli zpět s novou sérií i s novým a za mě škaredším štítem. Poslední dobou málokterý komiksový restart stojí za to, uvidíme, jak si povede tento mladičký geront.

Jestli nějaká komiksová série vyčnívá svou velkolepou a honosnou kresbou, je to Requiem. Alespoň pro mně byly první dva díly opravdovou pastvou pro oči. Olivier Lebroit má velký smysl pro detail a jeho vyobrazení pekelného násilí a všemožných bizarních postav je opravdu jedinečné. Dnes se podíváme na třetí knihu, která ale, k mému překvapení, není...

Edice Black Label se těší poměrně velké oblíbenosti, tedy alespoň u mě to rozhodně platí. Mimo Harleen a Wonder Woman se jedná již o třetího Batmana. Tentokrát se bude potýkat hned se třemi Jokery, na což speciálně já jsem velmi zvědavý, protože tento záporák je jedním z mých nejoblíbenějších.

Pamatuji si, jako by to bylo včera. Vánoce 1997, bylo mi tenkrát deset let a pod stromečkem jsem objevil první dvě knihy ze série Malý Mikuláš. Během následujících tří večerů jsem oba díly přečetl jen pod tlumeným světlem vánočního osvětlení. Už tenkrát jsem během čtení zažil několik nekontrolovaných výbuchů smíchu, které se později opakovaly i u...

Deadpoola nikdy není dost. Většina protagonistů, kteří jsou nuceni s ním být v komiksových příbězích, si sice myslí opak, ale to rozhodně není můj případ. Já ho doslova žeru, a proto se mu mrknu na další shnilý zoubek.

Bájné město Atlantida je zahalena mnoha tajemstvími. Komiksová velmoc DC se tím inspirovala a pojala to po svém. Což určitě vám, komiksovým nadšencům, nemusím nijak osvětlovat. Pokud se však najdou i takoví, kteří o tom nemají ani páru, tak jim doporučuji začít jiným komiksem z tohoto světa.

Tak jsme se konečně dočkali, po menším odkladu se na český trh dostal druhý a závěrečný díl Hodin posledního soudu. Všichni čeští fanoušci Watchmanů (a DC universe) už netrpělivě čekají na velké finále. První kniha započala hned několik zajímavých příběhů a ukázala nám místa, na kterých bychom si Watchmany dříve jen těžko představili.

AKIRA 1

26.07.2021

Pokud patříte mezi fanoušky japonského komiksu, určitě vám na českém trhu chyběla legendární manga Akira. Čekání je u konce, vydavatelství Crew se úspěšně popralo se všemi peripetiemi, a tak si v těchto dnech můžete zajít do vašeho oblíbeného knihkupectví a odnést si tenhle zářivě žlutý skvost.

Pravidelná dávka Batmana v nepravidelném intervalu je tady. Tentokrát se to primárně točí, jak již název napovídá, kolem Mikea Mignoly, který jakožto hlavní autor zanechal na knize nejzásadnější stopu.

Co se týče komiksových sérií, na českém trhu si už musí vybrat opravdu každý, máme tady mangu, horor, fantasy, superhrdiny, zvířata, erotiku, zvířecí erotiku. Počkat!?

ZVRÁCENÁ

11.07.2021

Když hororový komiks, tak jedině manga. Japonští lehce, mnohdy i těžce, ujetí autoři se v tomto směru osvědčili, takže sáhnutí po Zvrácené byla poměrně jasná volba.

Původně čistě digitální komiks Nanits využíval ke čtení aplikaci, která ho rozšiřovala o další multimediální obsah, jako je hudba, vizuální a zvukové efekty. My jsme moc rádi, že se autoři spolu s nakladatelstvím Epocha rozhodli vydat tradiční papírovou verzi a to v opravdu luxusním provedení. Takže, odložte iPady a pomalu si dělejte místo v...

U283

28.06.2021

Fanouškům válečné techniky, případně německým fanouškům asi není třeba představovat pojem U283. Jakou roli bude mít tato ponorka ve stejnojmenném českém komiksu brzy zjistíme.

ZAROV

21.06.2021

Nedlouho po skvělém Sykesovi a Texaském Jackovi tady máme další komiks z edice ERB od nakladatelství Josef Vybíral. Tematicky se tentokrát z divokého západu přeneseme do třicátých let minulého století v Jižní Americe. Tropický ráj sem přilákal generála Zarova, gentlemana, se kterým byste nejspíše nechtěli posedět u sklenky karibského rumu.

Mighty Boys, to bylo v posledních několika měsících často skloňované jméno, byť se velmi pravděpodobně ve všech pádech skloňuje stejně. Mě však zajímá jen Přístav Země a Zatmění, což jsou podtituly relativně nové a dosti očekávané komiksové knihy.

NEZNÁLCI

31.05.2021

Alkohol je vždy vděčné téma, tedy pokud nejste nezletilí, těhotní nebo kojící, případně vám to nedovoluje náboženství či vaše žena. V tomto případě uděláme radost především všem vinařům, jelikož je to jedním z hlavních témat komiksu s názvem Neználci. A byť já jsem duší i tělem spíše pivař, jsem i tak zvědav, co se o vinařství jako takovém dozvím.

TEXASKÝ JACK

28.05.2021

Moc dobře se mi dneska nevstávalo. Včera v noci jsem otevřel Texaského Jacka, že si dám pár stránek před spaním. Nejenom, že jsem ho celého přečetl, ale rozsvícená lampička probudila přítelkyni, kterou asi strašně rajcuje, když otáčím stránky knihy. Ale nebojte se, je to tady, mám pro vás naprosto čerstvou, žádnými okolnostmi neovlivněnou, recenzi....

Začít s novou manga sérií, to je vždycky odvážný tah, ale zdá se, že v Česku najdeme opravdu slušnou fanouškovskou základnu. Co se týče komiksů japonských autorů, mému srdci jsou nejblíže horory od Junji Itoa a pak ještě jeden ušatý samuraj. Tak jsem se lehce nechal zlákat temným fantasy, které v zemi vycházejícího slunce láme rekordy prodejnosti.

Nechce se mi tomu ani věřit, ale shodou náhod jsem zjistil, že je tohle naše recenze č. 100. Co k tomu říct, nechci být moc sentimentální, ještě by to vyznělo trapně a to bych nerad. Škoda jen, že se toho nedožil princ Philip, ta stovka mu utekla jen těsně. Vzpomínám, jako by to bylo včera, když jsme náš blog zakládali a můj redakční kolega (taky ...

SYKES

17.05.2021

Co se týče westernových komiksů, mám zatím dost rozporuplné zkušenosti. Podařilo se mi narazit na díla, která ukazují divoký západ plný smrti, tragických lidských příběhů, chuti po odplatě a hlavně bohatě vykresleného násilí. Originální, napínavé a většinou i vtipné čtení. Pak jsou tady samozřejmě i všemožné klony Old Shatterhanda, plné klišé a...

Na nervy jdoucí dospělá ženská zaseknutá v dětském těle a pofiderním pohádkovém světě je po menší odmlce konečně zpět. Celý Pohádkov se třese hrůzou, co a komu zase tahle chodící katastrofa v zájmu své vlastní záchrany zase vyvede.